Aktualijos

2020.04.09 10:42

Per pusantro šimto globalių lietuvių iš 18 šalių siūlo pagalbą profesiniams iššūkiams įveikti

LRT.lt 2020.04.09 10:42

Ekonomistams prognozuojant, kad artimiausiais metais išaugs bedarbystė, o kitiems teks stipriai augti arba net keisti profesiją, lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ siūlo pagalbą: sutelkė 168 aukštos kvalifikacijos lietuvius profesionalus iš 18 pasaulio šalių, kurie yra pasirengę savanoriškai, net ir nuotoliniu būdu, dalintis savo patirtimis ir padėti tautiečiams įveikti karjeros turbulencijas, rašoma pranešime spaudai.

Taip startuoja naujas – jau dvyliktas – profesinės mentorystės programos „LT Big Brother“ sezonas. Šiemet prisijungė lietuviai mentoriai iš dar 7 naujų pasaulio miestų: Berlyno, Dublino, Lauzanijo, Maskvos, Oslo, Reikjaviko, San Francisko. Sutelkti mentoriai – ne tik iš populiarių vadybos, ekonomikos, finansų, rinkodaros sričių, bet ir IT, energetikos, urbanistikos, inžinerijos, farmacijos, medicinos, meno ar tarptautinių santykių.

„Nors pirminė „LT Big Brother“ programos idėja buvo padėti karjerą pradedančiam Lietuvos jaunimui, tačiau jau kuris laikas pastebime, kad ugdytiniais tampa ir žmonės, kurie jau turi sukaupę nemažai profesinės patirties, tačiau nori plėsti savo akiratį, išeiti iš savo uždaro profesinio rato, domisi naujomis karjeros sritimis, galbūt netgi svarsto keisti šalį.

Pavyzdžiui, Lietuvoje turime 50 mentorių, kurie gali padėti į Lietuvą grįžtantiems tautiečiams geriau socialiai ir profesiškai integruotis mūsų šalyje,“ – sakė „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Aušra Kukelkaitė.

Mentorių sąraše – ne viena žinoma pavardė. Tai Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatė mokslininkė Agnė Kajackaitė, rašytoja Rasa Sagė, „Nasdaq“ vice prezidentė Arminta Saladžienė, neuromokslininkas Kęstutis Skauminas, vieną garsiausių karjerų finansuose padaręs lietuvis Darius Daubaras, filmų kompozitorius Andrey Polezhayev ir daug kitų.

A.Kukelkaitės įsitikinimu, atėjusi krizė iš visų pareikalaus ieškoti naujų sprendimų, todėl nepriklausomai nuo amžiaus ir patirties bus labai naudinga turėti su kuo pasitarti. Be to, mentorius gali padėti produktyviai ir pozityviai įveikti ir galimą nedarbo laikotarpį, kai konstruktyvus palaikymas žmonėms bus labai svarbus psichologiškai.

Programos veikimo principas itin paprastas: norintieji tapti ugdytiniais kviečiami svetainėje https://www.ltbigbrother.com išsirinkti mentorių pagal sritį ir patirtį. Tuomet reikės užpildyti trumpą paraišką ir, sulaukus teigiamo atsakymo, pradėti aktyvų bendravimą.

Pastarajam griežtų taisyklių nėra – kiekviena pora pasirenka sau patogų būdą: susitikimus, vaizdo skambučius, el. paštą ar kitas priemones. Bendravimas vyks bent kartą per mėnesį iki pat Naujųjų metų.Tokiu būdu šiemet tikimasi sukurti 300 mentorių ir jų ugdytinių porų visame pasaulyje.

Pasak „LT Big Brother“ programos koordinatoriaus Juliaus Šinkūno, aukšta ugdytinių motyvacija labai svarbi, nes tai lemia, kiek daug jis ar ji pasisems ir išmoks iš mentoriaus. Būtent dėl to aplikacijos procese jiems teks paplušėti atsakant į klausimus, tačiau tai leis mentoriui geriau suprasti būsimo ugdytinio lūkesčius ir ketinimų rimtumą.

Programos organizatoriai ragina būsimus ugdytinius nebijoti ir rinktis mentorius iš kitų šalių, nei gyvena jie patys. „Anksčiau ugdytiniai dažniau rinkdavosi mentorius pagal savo gyvenamąja vietą ar šalį, nes tas gyvas ryšys jiems buvo labai svarbus. Galbūt karantino metu mes labiau įprasime prie virtualaus bendravimo ir išnaudosime galimybę turėti mentorių – lietuvį, bet iš visai kito pasaulio krašto.

Kodėl negalėtų San Franciske gyvenantis mentorius papasakoti savo ugdytiniui iš Lietuvos, kokių kompetencijų prireiks artimiausiais mėnesiais Silicio Slėnyje?“ – svarstė Danijoje gyvenanti „LT Big Brother“ regionų koordinatorė Rūta Vitaitė.

Programos organizatoriai pastebi, kad užsimezgus geram ryšiui tarp mentoriaus ir ugdytinio, draugystė tęsiasi ilgus metus po programos pabaigos, o patys ugdytiniai, pajautę programos teikiamą naudą, neretai patys imasi šią programą organizuoti savo mieste.

Būsimų ugdytinių aplikacijos laukiamos iki antrosios Velykų dienos, balandžio 13 d. adresu https://www.ltbigbrother.com