Naujienų srautas

Aktualijos2020.03.19 17:55

COVID-19 sujaukus keliautojų planus, grįžti į Lietuvą padės speciali platforma

Pasaulyje sparčiai plintant COVID-19 ir karantino metu uždarius šalies sienas, nemaža dalis tautiečių įstrigo svečiose šalyse. Technologijų kūrėjai „NFQ Technologies” rado išeitį bei sukūrė platformą „Grįžtame.LT“. Nuo kovo 18-osios vakaro čia jau užsiregistravo 200 užsienio šalyse įstrigusių tautiečių.

Kaip LRT.lt pasakojo įmonės vadovas Paulius Insoda, poreikį sukurti tokią platformą padiktavo darbuotojų patirtys. „Paskelbus karantiną kai kurie iš mūsų kolegų su šeimomis dar buvo išvykę ir susidūrė su begale problemų sugrįžtant. Kolegos pasakojo savo akimis matę, kaip 30 lietuvių bando grįžti“, – apie idėją pasakojo pašnekovas.

Anot jo, sukūrę šią platformą-interaktyvų žemėlapį jie renka duomenis ir ragina iš užsienio norinčius grįžti tautiečius registruotis. Kartu jie stengiasi padėti ir patys platformoje buria žmones ir organizacijas, kurios galėtų prisidėti prie saugaus ir sklandaus grįžimo namo.

Tai ir bendruomeniškumą skatinantis projektas, nes užsiregistravę lietuviai gali atrasti vieni kitus, kartu rasti greičiausius būdus pasiekti savo šalį.

„Mus jau pasiekė 130 atskirų registracijų, o bendras užstrigusių užsienyje žmonių skaičius yra daugiau nei 200, nes kai kurie žmonės registruojasi poromis, šeimomis“, – sakė P. Insoda.

Dalis čia užsiregistravusiųjų jau yra įsigiję bilietus skristi į Lietuvą, bet abejoja, kad jų skrydžio neatšauks. Daugeliui vis dėlto trūksta informacijos apie skrydžius.

Kita dalis, kaip pasakojo platformos kūrėjai, yra įstrigę tokiose tolimose šalyse kaip Kuba, Meksika ar Peru ir jau susidūrė su atšauktais skrydžiais bei uždarytomis šalių sienomis. Jei skrydžių nėra, Grįžtame.LT padeda kolaboruotis užsakomajam skrydžiui bei gauti visą reikalingą informaciją.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu jų sistemoje užsiregistravo apie 5000 žmonių, tačiau šis skaičius dar gali keistis, nes ne visi užsiregistravusieji ketina vykti į Lietuvą.

„Svarbus ir pasimetusių, nežinančių, ką daryti, žmonių konsultavimas bei moralinis palaikymas. Vos paleidus platformą ėmė registruotis ir kreiptis pagalbos žmonės, kuriems šis neplanuotas strigimas užsienyje yra ir finansiškai ir psichologiškai itin skausmingas.

Juk keliaudamas užsienyje dažnai nieko nepažįsti, nežinai infrastruktūros, kalbos, kur kreiptis. Dabar prie to prisideda ir koronaviruso šešėlis – grėsmė užsikrėsti pavojinga liga“, – pasakojo įmonės vadovas.

LRT primena, kad Lietuvos vyriausybė nuo kovo 16 iki 30 dienos imtinai paskelbė karantiną visoje šalyje. Dėl uždarytų Lietuvos Respublikos sienų, nemaža dalis tėvynainių negali paprastai sugrįžti namo.

Šiandien jau skelbta, kad norintys grįžti į Lietuvą iš tolimųjų šalių, iki kovo 20 d. gali pasinaudoti „LOT“ avialinijų paslaugomis ir įsigyti šių avialinijų bilietus skrydžiams į Varšuvą, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.

Iš Vokietijos į Rygą ketvirtadienio naktį jau išplaukė specialius keltas, skirtas dėl uždarytų Lenkijos sienų namo negalėjusiems grįžti Baltijos šalių piliečiams.

Susisiekimo ministerija nurodo, kad kelionių operatorius „Kidy Tour“ organizuoja užsakomąjį skrydį iš Varšuvos į Vilnių kovo 20 d. 22.00 val.

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms privalomas 14 dienų karantinas, už jo pažeidimą gresia teisinė atsakomybė. Specialistai ragina grįžtant iš oro uosto nesinaudoti viešuoju transportu, grįžus gyventi atskirose patalpose, nesilankyti viešose vietose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi