Aktualijos

2020.03.12 17:41

Zarasai siunčia laisvės žinią ir sveikinimą pasaulio lietuviams: šimtai susibūrė į gyvą skulptūrą

LRT TV naujienų tarnyba, Vesta Tizenhauzienė, LRT.lt2020.03.12 17:41

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga, Zarasai siunčia laisvės žinią ir sveikinimą pasaulio lietuviams. Iš paukščio skrydžio nufilmuoti vaizdai, kaip šimtai žmonių susibūrė į gyvą skulptūrą, simbolizuojančią didžiulį vėjo malūną, skleidžiantį žinią apie laisvę ir vieningumą.

Iniciatyvoje dalyvavusių žmonių rankose buvo galima išvysti ir besisukančius vėjo malūnėlius, kurie simboliškai papildo gyvos skulptūros idėją apie laisvą Lietuvą ir nepriklausomybės 30-metį.

Pasak projekto vadovės, laisvės žinutė pasauliui siunčiama siekiant parodyti svetur išvykusiems tautiečiams, kad čia jie laukiami. „Tie lietuviai, kurie yra užsienyje, mūsų visų giminaičiai, draugai, jie iškelia tą trispalvę, bet iš tikrųjų gauna labai mažai dėmesio iš mūsų Lietuvos.

Tai mes šituo projektu norime jiems išsiųsti tikrai nuoširdų sveikinimą, paprastų žmonių sveikinimą, kad mes juos irgi prisimename, visus mylim, laukiam“, – sako Aleksandra Pulokienė.

Laisvės žinutė gyvoje žmonių skulptūroje nufilmuota ir išsiųsta visoms pasaulio lietuvių bendruomenėms – nuo Čikagos iki pat Australijos.

Daugiau – „Panoramos“ reportaže.

Zarasai siunčia laisvės žinią ir sveikinimą pasaulio lietuviams: šimtai susibūrė į gyvą skulptūrą

Kviečiame prisijungti prie „Aš – Lietuvos ambasadorius“ iniciatyvos! Atsisiųskite specialų ženkliuką, nusifotografuokite su juo ir nuotrauką su trumpu aprašymu, koks Lietuvos ambasadorius esate ir kokia jūsų gyvenimo užsienyje istorija, atsiųskite el. paštu lituanica@lrt.lt. Tapkite mūsų pasakojimų apie Lietuvos ambasadorius herojumi! Ženkliuką atsisiųsti galite ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.