captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas

Mums reikia Jūsų balso! Jau paaiškėjo Tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso finalistai! Po beveik savaitę trukusių perklausų, tarptautinių žiuri nariai išrinko šešis pianistus ir šešis kamerinius ansamblius, kurie dėl laureatų vardų varžysis finale. Kamerinių ansamblių finalas vyks kovo 23 d., 11 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje. Pianistų finalas – kovo 24 d., 16 val. LDK Valdovų rūmuose. Iškilminga apdovanojimų ceremonija – kovo 25 d., 12 val. LDK Valdovų rūmuose. Jos metu bus įteikti ir Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondo įsteigti Publikos prizai Jūsų mylimiausiam pianistui ir kameriniam ansambliui. Tad kviečiame iki kovo 24 d., 20.30 balsuoti už savo favoritus!

PIANISTAI

Vincenzo De Martino (Italija) Vincenzo De Martino 2011–2015 m. studijavo pas profesorę Marią Lucią Costą Valstybinėje G. P. da Palestrinos konservatorijoje. 2015–2017 m. pianistas tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Jurgį Karnavičių, čia įgijo magistro diplomą. Šiuo metu Vincenzo LMTA tęsia atlikimo meno doktorantūros studijas. Atlikėjas yra kelių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, tris kartus – pirmosios vietos nugalėtojas.
Benjamin Goodman (Izraelis) Benjaminas Goodmanas studijavo Jeruzalės muzikos ir šokio akademijos profesoriaus Eitano Globerzono klasėje. Jis laimėjo pirmąsias vietas Akademijos pianistų (2015) bei Koncertų fortepijonui (2013) konkursuose. 2017 m. Benjaminas gavo „Steinway“ apdovanojimą. Benjaminas prodiusavo, pristatė ir dalyvavo unikaliame Izraelio menininkų koncerte Carnegie „Weill“ rečitalių salėje (2016), kur 2017 m. pats debiutavo kaip solistas.
David Ib Munk-Nielsen (Danija) Davidas Munkas-Nielsenas 2015 m. pradėjo studijuoti Orhuso karališkojoje muzikos akademijoje, Søreno Rastogi ir Jakobo Bahro klasėse. Nuo 2017 m. jis tęsia studijas Helsinkio Sibelijaus akademijoje pas profesorių Eriką T. Tawaststjerną. Davidas dalyvavo ir pelnė prizus įvairiuose konkursuose, 2017 m. dalyvavo VIII Nordic pianistų konkurse Švedijoje. Čia jis buvo apdovanotas specialiuoju prizu už geriausią romantinio kūrinio interpretaciją – jis atliko Ferenzo Liszto Sonatą b-moll.
Adam Piorkowski (Lenkija) Adamas Piórkowskis su pagyrimu baigė Gdansko muzikos akademiją, Kordiano Góros klasę. Pianistas yra III tarptautinio Baltijos fortepijono konkurso Gdanske trečiosios vietos ir Jerzy Waldorffo prizo XLVII Lenkijos fortepijono festivalyje Słupske laimėtojas. Pianistas koncertavo su orkestrais, diriguojant George'ui Tchichinadzei, Wojciechui Rajski, Zygmuntui Rychertui ir Sylwiai Annai Janiak. Adamas groja duete su savo kolega Mikołajumi Sikała. Duetas yra pelnęs pirmąjį prizą „keturių rankų“ ir „dviejų fortepijonų“ kategorijose Tarptautiniame Suzanos Szorenyi duetų konkurse Bukarešte.
Kendzsi Tanaka (Vengrija) Japonų kilmės pianistas Kendzsi Tanaka gimė Vengrijoje. 2017 m. pianistas baigė Karališkąją Londono muzikos akademiją, kur studijavo pas Joanną MacGregor. Šiuo metu jis mokosi Karališkojoje Danijos akademijoje Kopenhagoje, profesoriaus Niklaso Sivelövo klasėje. Vienas ryškiausių Kendzsi pasiekimų – trečioji vieta VII tarptautiniame Béla Bartóko fortepijono konkurse, kur jis taip pat pelnė ir specialųjį prizą, suteikusį pianistui galimybę koncertuoti su Vengrijos nacionaliniu simfoniniu Segedo miesto orkestru.
Kristina Yorgova (Bulgarija) Kristina Yorgova šiuo metu yra Karališkosios Škotijos konservatorijos magistrantė, studijuojanti profesoriaus Petro Geniušo klasėje. Ji yra 2015 m. Johanno Sebastiano Bacho prizo RCS laimėtoja, taip pat pelniusi trečiąją vietą Bamber/Galloway fortepijono konkurse. Pianistė tapo XXIII nacionalinio Svetoslavo Obretenovo konkurso Bulgarijoje nugalėtoja. Už tai ji buvo apdovanota Bulgarijos kultūros ministerijos stipendija.

 

KAMERINIAI ANSAMBLIAI

„Colore Duo“ (Lietuva) Dueto nariai Konradas Levickis ir Lauryna Lankutytė kartu groti pradėjo profesoriaus Juliaus Andrejevo kamerinio ansamblio klasėje, o šiuo metu studijuoja pas docentę Indrę Baikštytę. Ansamblis jau yra tapęs trijų konkursų nugalėtojais. XV tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ pelnytas Grand Prix, V tarptautiniame studentų ir moksleivių kamerinių ansamblių konkurse – antroji vieta, Lietuvių kompozitorių kamerinės muzikos atlikimo konkurse – pirmasis prizas.
„Duo Hommage“ (Estija) „Duo Hommage“ groja smuikininkas Hansas Christianas Aavikas ir pianistė Karolina Žukova.  Hansas Christianas ir Karolina tapo laureatais I Estijos kamerinių ansamblių konkurse „In Corpore“. Jie taip pat buvo apdovanoti specialiaisiais „Estonian Concert“ ir Talino filharmonijos prizais. Nuo 2017 m. abu „Duo Hommage“ nariai tęsia studijas Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos ir vaizduojamųjų menų mokykloje.
„Duo Sabatini-Rugani“ (Italija) Ansamblyje groja smuikininkas Danielis Sabatini ir pianistas Simonas Rugani. Jų repertuaras apima kūrinius nuo klasicizmo epochos iki šių dienų. Dueto nariai studijuoja Romos tarptautinėje muzikos akademijoje, Marco Fiorentini ir Lauros Pietrocini klasėse. Ansamblis laimėjo prizinę vietą konkurse „Campus delle Arti“ (2014), taip pat pateko į pusfinalį Salieri-Zinetti kamerinės muzikos konkurse (2017).
„Escorial Piano Trio“ (Lenkija) Trio susibūrė 2015 m. Jį sudaro pianistė Agata Swobodzińska, smuikininkė Maria Nowak ir violončelininkė Anna Papierz. Atlikėjos susitiko studijuodamos Poznanės muzikos akademijoje. Trio jau yra dalyvavęs daugelyje kultūrinių renginių Lenkijoje ir Italijoje. Kolektyvas dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose, koncertuose, konkursuose. Naujausias pasiekimas – Grand Prix Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Italijoje (2017).
„Gloria&Ilana“ (Estija) Dueto narės Gloria Ilves (smuikas, Estija) ir Ilana Makarina (fortepijonas, Latvija) susitiko Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Kadangi jų bendradarbiavimas buvo sėkmingas, smuikininkė ir pianistė nusprendė ir toliau kartu groti. Muzikės yra dalyvavusios konkursuose  Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje ir daugelyje kitų šalių tiek kaip solistės, tiek kaip kamerinių ansamblių narės.
„Meteorôs Quintet“ (Norvegija) Ansamblis iš Oslo groja tiek fortepijoninio kvinteto, tiek styginių kvarteto sudėtimis. Kolektyvą sudaro penki Norvegijos muzikos akademijos studentai: Stepanas Frolovas (smuikas, Rusija), Alexandras Guy (smuikas, Prancūzija), Kai-Hsun Linas (altas, Taivanas), Johannesas Borchgrevinkas (violončelė, Norvegija) ir Marina Kan (fortepijonas, Norvegija). Ansamblis debiutavo 2016 m., o 2017 m. jau laimėjo Akademijos organizuotą kasmetinį kamerinės muzikos konkursą, skirtą magistro studentams.

 

Balsavimas baigėsi!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...