captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aktualioji lietuviška dokumentika

Naujajame LRT sezone kviečiame žiūrėti naujausius, pasaulinį pripažinimą pelniusius lietuviškus dokumentinius filmus.

Pilnametražis dokumentinis filmas AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU (2015 m., 84 min.)  (rež. V.Vareikytė ir italas M.Dejoie) – tai septynios jautrios gyvenimo istorijos, pasilikusios sovietinių nusikalitimų gedulo ir laisvės pergalių euforijos paribyje.


Pilnametražis dok.f. MEISTRAS IR TATJANA (2014 m., 85 min)(rež. G.Žickytė) – tai maištingo kūrėjo, aistringos meilės ir tragedija pasibaigusio fotografo Vito Luckaus gyvenimo istorija.


Pilnametražis dok. f. MARIUPOLIS (2016 m., 90 min.) (rež. M.Kvedaravičius). Filmo premjera įvyko Tarptautinio Berlyno kino festivalio („Berlinale“) oficialioje programoje „Panorama“. Kultūros antropologo ir kino režisieriaus M. Kvedaravičiaus „Mariupolis“ – tai filmas-esė apie industrinį uostamiestį Ukrainoje, Donecko srityje, kur kažkada gyveno graikai. Šiandien Mariupolis nuolat laukia karo. Šis laukimas tapo kasdienybe nelegalia žvejyba besiverčiančiam žvejui, įsimylėjėliams, darbininkams, muzikantams, Pergalės dienos šventės dalyviams.


Pilnametražis dok.f. GENERALINIS PLANAS (2016 m.52 min.) ( rež. Juris Pakalnins). Trijų Baltijos šalių visuomeniniai transliuotojai – LRT (Lietuvos), LTV (Latvijos) ir ERR (Estijos) – pasirašė sutartį dėl dokumentinio filmo bendro finansavimo. Filme atskleidžiama, kaip Rusija siekia didinti įtaką Baltijos šalyse, tam pasitelkdama subtilius informacinio karo metodus. Filme kūrėjai, bendradarbiaudami su Baltijos tiriamosios žurnalistikos centru „Re: Baltica", tiria milžinišką propagandos mašiną, kurią Rusija tyliai ėmėsi kurti po karo Gruzijoje ir pilnu greičiu paleido prieš Krymo aneksiją. Juostoje pasakojama apie informacinį karą ir kareivius jame. Kas yra ryšiai tarp nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos ir Rusijos valdžios? Filmo tikslas yra dekonstruoti Putino propagandos mašiną. Kūrėjai: Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva), Allfilm (Estija).


Pilnametražis dok. f. PASITIKIU TAVIMI (2015 m. 64 min.) (rež. Aleksas Matvejevas). 1934 m. Vilniuje pagal vienuolės Faustinos regėjimus nutapomas paveikslas. Iš pradžių atrodęs netobulas ir vėliau beveik užmirštas, šiandien Gailestingojo Jėzaus atvaizdas stebuklingu būdu veikia žmonių likimus visame pasaulyje. Šiuo filmu, pasak kritikų, Lietuvos krikščioniška kultūra kyla į naują lygį.

Dokumentinis filmas SUOKALBIS (2015 m.30 min.)(rež. Artūras Jevdokimovas). Filmas apie laiką, į kurį niekada nebegrįšime. 10-ojo dešimtmečio pabaigoje kultinė Vilniaus kavinė „Suokalbis“ jau ritosi į saulėlydį, tačiau joje vis dar rinkdavosi įvairūs menininkai: pripažinti ir nežinomi ir , žinoma, atsitiktiniai žmonės. Audringos diskusijos kartais vykdavo iki paryčių...

 

Anonsai

Filtras
Anonsų kategorija
 
 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close