captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kęstutis Grigaliūnas. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr. LTV1

„Durys atsidaro“: ar galėtumėte išvardinti bent kelias jaunų skulptorių pavardes?

Vedėjai:
Kęstutis Grigaliūnas. Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Kalbą apie menininką Kęstutį Grigaliūną reiktų pradėti nuo to, kad: pirma – jis nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas; antra – menininkas šešerius metus tyrinėjo prieškario tremties fotografijų archyvą; trečia – šią savaitę Vilniuje, galerijoje „Kairė dešinė“ atidaryta paroda, iš pirmo žvilgsnio visiškai kitokia, negu šešerių metų menininko darbas su tragiška praeitimi.

Kasdien apsiauname batus, nusiauname, matuojamės naujus, pasikeičiame raištelius, valome purvinus, išmetame arba taisome sunešiotus. Ne tik batus, bet ir... žmones. Turbūt ne veltui choreografo Vyčio Jankausko šokio spektaklyje „Aritmijos" keturi šokėjai ir arti šimto porų batų. Tarp laisvės ir įsipareigojimų, tarp basų kojų ir galimybių apsiauti bet kuriuos batus.

Tai, ką šiandien žinome apie skulptūrą ir skulptorius, atkeliavo dar iš tolimos senovės. Ir jei prašytumėme atsiminti bent kelias žymias skulptūras ir jų autorius, ko gero prieš akis iškiltų Mirono „Disko metėjas“ ar Mikelandželo „Dovydas“, bet ar galėtumėte pasakyti bent kelias jaunų skulptorių pavardes? Jei ne, dabar sužinosite net šešias.

„Durys atsidaro“ jaukiai ir kartu rimtai.... Už jų – Lolita Bytautaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...