Šiandien Vilniuje+18°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Laidos

LTV1

Istorijos detektyvai

Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.
Artimiausios laidų transliacijos: 2015-07-28 / 21:30 , 2015-07-29 / 10:40
Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.

„Istorijos detektyvai“, jau įrodę, kad Lietuvos istorija yra be galo įdomi ir turtinga, antrą sezoną žiūrovams rengia dar daugiau istorinių detektyvų.

Laidos kūrybinė grupė leisis į pačius seniausius laikotarpius, sužinosite, kur ir kaip gyveno žmonės Lietuvoje prieš keturiolika tūkstančių metų. Ar Lietuvoje buvo medžiojami mamutai? Ar žinojote, kad mūsų krašuose vaikščiojo raganosiai? Atskleisime mažai kam žinomą faktą: kur Lietuvoje yra kelių dešimčių kvadratinių kilometrų lietuvių nekropolis, kuriame mūsų protėviai savo artimuosius laidojo ištisą tūkstantmetį.

Taip pat „Istorijos detektyvų“ komanda pateiks ir XX amžiaus Lietuvos istorijos detektyvų: apie tai, kaip buvo kuriama Lietuvos valstybė po Pirmojo pasaulinio karo, apie gyvenimą nepriklausomoje šalyje. Ir, aišku, apie tragiškus įvykius: holokaustą, Lietuvos okupaciją ir didvyrišką partizanų pasipriešinimą. Didvyriškumas ir išdavystė, pasiaukojimas ir savanaudiškumas, didvyriai ir niekšai buvo greta.

Šios laidos vedėjas – Virginijus Savukynas, žinomas kultūros antropologas, knygos „Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje“ autorius.

„Jau pirmasis „Istorijos detektyvų“ sezonas parodė, kad žiūrovai yra išsiilgę suprantamai ir įdomiai pateikiamios Lietuvos istorijos. Manau, kad ypatingai šiais neramiais laikais istorijos poreikis tik dar labiau sustiprėja. Svarbu žinoti savo praeitį tam, kad galėtume kurti savus gyvenimus. Tie, kas nežino praeities, neturi ateities. Todėl šiame sezone ypatingai daug dėmesio kreipsime toms istorijoms, kurios parodo, kad lemiamais momentais mūsų tautoje atsiranda stiprių žmonių, kurie prisiima atsakomybę ir gina Lietuvą“, – teigia V. Savukynas.

Atsakymų į senovės mįsles bus ieškoma ne tik Lietuvoje ar Vilniuje. Filmuota medžiaga bus iš Lenkijos, Latvijos. Istorines minkles padės įminti patys geriausi Lietuvos istorikai, archeologai, mitologai, kalbininkai. Bus pateikiami patys naujausi jų atradimai. Taip pat laidoje matysime ir istorines rekonstrukcijas, kurios žiūrovui padės įsijausti į praėjusių laikų dvasią.

„Tai labai sudėtingas televizinis projektas, reikalaujantis ypatingo televizinio profesionalumo ir ypatingai gerai išmanyti ne tik istoriją, bet ir antropologiją, archeologiją, lingvistiką, ir, be abejo, mokėti patraukliai tai pateikti“, – teigia V. Savukynas.

Daugiau informacijos:

Virginijus Savukynas

868235573

virginijus@galatum.lt

 

 

 

 

Dalinkis


Komentuoti gali tik registruoti vartotojai