Šiandien Vilniuje+12°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

Laidos

LTV1

Istorijos detektyvai

Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.
Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.

Ar gali taip būti, kad iki mūsų dienų išliko Mindaugo karūna? Kur yra pirmojo Lietuvos karaliaus kapas? Kas buvo Mindaugo žudikas, ir kaip jis tapo šventuoju? Kokias istorines paslaptis slepia Vilniaus įkūrimo legenda? Kur buvo sudegintas didysis kunigaikštis Algirdas? Kas buvo Vytautas – didvyris ar išdavikas?

Tai tik maža dalis klausimų, į kuriuos bus ieškoma atsakymų naujoje LRT televizijos laidoje „Istorijos detektyvai“. Ją kuria žurnalistas, žinomas kultūros antropologas, knygos „Istorija ir mitologijos: tapatybės raiškos XVII – XIX amžiaus Lietuvoje“ autorius Virginijus Savukynas.

„Netgi pasakojant apie istoriją reikia pasakoti istorijas. Tai pagrindinis laidos „Istorijos detektyvai“ principas. Žmonės nori istorijų, juos jaudina žmonių likimai. O jei jie nutiko prieš septynis ar šešis šimtus metų, tai suteikia dar didesnio žavesio. Šaltiniai pateikia gausybę nuostabių istorijų, kurias būtų sunku net išgalvoti, tačiau jos nutiko iš tiesų“, – sako laidos autorius.

Atsakymų į senovės mįsles ieškoma ne tik Lietuvoje ar Vilniuje. Filmuota medžiaga bus iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos. Istorines minkles padės įminti geriausi Lietuvos istorikai, archeologai, mitologai, kalbininkai. Bus pateikiami patys naujausi jų atradimai.

„Istorijos detektyvuose“ matysime ir istorines rekonstrukcijas, kurios žiūrovui padės įsijausti į praėjusių laikų dvasią. Tai labai sudėtingas televizinis projektas, tačiau Lietuvos istorijai dėmesio niekada nebus per daug“, – įsitikinęs V. Savukynas.

„Istorijos detektyvai“ –  šeštadieniais 13 val. per LRT televiziją. 

Laidos kontaktai:

Virginijus Savukynas

mob. tel.: +37068235573

el. paštas: virginijus@galatum.lt

 

 

Dalinkis


Komentuoti gali tik registruoti vartotojai