captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vedėjai Gerūta Griniūtė ir Andrius Rožickas. LTV1

„Dainuoju Lietuvą“: renkame geriausią 100-mečio dainą. Balsuoja žiūrovai!

Vedėjai:
Vedėjai Gerūta Griniūtė ir Andrius Rožickas.
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Projektą vesti patikėta vienai geriausių televizinių porų – Andriui Rožickui ir Gerūtai Griniūtei, žiūrovų pamėgtų populiariausioje „Eurovizijos” nacionalinėje atrankoje. Kūriniai skambės pritariant Donato Katkaus diriguojamam orkestrui.

LRT žiūrovams ir klausytojams iš daugelio televizijos ir radijo projektų pažįstama, pianistės diplomą turinti G. Griniūtė apie muzikos pasaulį ir jo istoriją išmano daug, tai ji atskleis ir projekte. „O ten, kur ateina A. Rožickas, tiesiog įvyksta šventė. Jis šiuo atveju bus šventė“, – vedėjų duetą aiškina „Dainuoju Lietuvą“ prodiuseris Lauras Lučiūnas.

100 dainų iš viso lietuviško lobyno atrinko LRT radijas, Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir mūsų šalies muzikos profesionalai. Kiekvieną šeštadienį skambės 10 epinių lietuviškų hitų. Iš jų išrinksime 3 gražiausias dainas, kurios pateks į kitą etapą. Balsuos ne tik studijoje esanti profesionalų komisija, bet ir žiūrovai. Kviečiame balsuoti jau šį vakarą! Už pirmuosius atrankos etapus įveikusias dainas vėliau balsuos internautai ir radijo klausytojai.

Pirmojoje projekto laidoje pasirodys: Donatas Montvydas, Jurga Šeduikytė, Neda, Tadas Juodsnukis, Ovidijus Vyšniauskas, Violeta Tarasovienė, Egidijus Sipavičius, grupės „Rondo“ ir „Saulės kliošas“. Rondo atliks legendinę savo „Egle, mano sese“, Violeta Riaubiškytė – savo firminę „Ramunę baltąją“, Girmantė – kadaise Danutės Neimontaitės įamžintą „Vėjas man pasakė“, „Saulės kliošas“ - kultinį Benjamino Gorbulskio hitą „Mėlynos gatvelės“, Egidijus Sipavičius – savo paties prieš keletą dešimtmečių išpopuliarintą „Antilopę“, Oviijus Vyšniauskas – nuo jo neatsiejamą „Išdalinau“... Tuo tarpu Jurga Šeduikytė naujai atliks bene labiausiai su Atgimimu susijusią Eurikos Masytės „Laisvę“.

Kaip gimė šios dainos? Kokios įdomios istorijos lydi jas ir jų atlikėjus bei autorius? Apie tai pasakos specialūs „Dainuoju Lietuvą” reportažai.

Pasak laidos kūrėjų, sudaryta projekto dainų atrankos komisija, kurios gretose – įrašų kompanijų leidėjai, muzikologai, žurnalistai išrinks geriausių kūrinių 100-uką, atsižvelgdami ir į LATGA pateiktus grojamiausių kūrinių archyvinius duomenis, ir į visą šalies muzikos istorijos raidą.

„Dainuoju Lietuvą“ autoriai užsimoję į TV projektą įtraukti visą Lietuvą: prieš skambėdamos iš profesionalo lūpų televizijos scenoje, kai kurios dainos bus išbandytos neprofesionalų – gydytojų, mokytojų, turgaus prekeivių, žvejų, vairuotojų – skirtingų žmonių skirtinguose regionuose visoje Lietuvoje. 

Projekte žadama ne tik kitaip suskambėsiančių kūrinių, bet ir įdomių pokalbių apie lietuvišką muziką, archyvinių vaizdų, netikėtų istorinių ar net anekdotinių faktų, kaip buvo leidžiami vieno ar kito atlikėjo albumai, kokiomis chaotiškomis aplinkybėmis gimė kažkuris hitas, kaip kūrėsi Lietuvos muzikos verslas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...