captcha

Jūsų klausimas priimtas

Henrikas Gelgota.

„Emigrantuose“ – karjerą NBA kūręs H. Gelgota atskleidė žiaurią tiesą: treneriai peržengia žmogiškumo ribas

Vedėjai:
Henrikas Gelgota.
Kada:
Kanalas:
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Nors Henrikui tik dvidešimt treji, jo emigracijos stažas jau penkeri metai. Gyvenimo laimės ieškoti jis išvyko dar mokydamasis mokykloje. Per kelerius emigracijos metus Amerikoje jis spėjo pagyventi net keturiose valstijose – Indianoje, Floridoje, Nevadoje ir Kalifornijoje. „Taip keliauja visi, kas nori išgarsėti krepšinio pasaulyje. Konkurencija milžiniška, todėl už save reikia pakovoti“, – aiškins Henrikas, savo gyvenimą Amerikoje pradėjęs nuo labai griežtos karinės mokyklos.

Karinėje mokykloje nebuvo jokių žaidimų, jokių linksmybių – vien tik griežtas treniruočių ir pamokų režimas. Tačiau H. Gelgotai atrodė, kad tokius sunkumus turi pereiti kiekvienas rimtas sportininkas. Visos sporto mokyklos Amerikoje stipriai konkuruoja, norėdamos iš auklėtinių išspausti maksimumą, treneriai dažnai peržengia žmogiškumo ribas. Noras paruošti kuo daugiau NBA žvaigždžių atima sveiką protą, treniruočių programoje neegzistuoja žodis „pavargau“. Nori būti sportininkas – privalai daryti tiek, kiek iš tavęs reikalauja. Kurį laiką Henrikas susitaikė su šia mintimi.

Tačiau tai, ką perėjo karinėje mokykloje, Henrikas vadina juokais, palyginus su tuo, kas jo laukė paskui. Sportininkas mokytis krepšinio buvo perkeltas į kitoje valstijoje esančią religinę gimnaziją, kur vietoje griežtų fizinio rengimo treniruočių laukė daug maldų. Nors reklamavosi, kad rengia profesionalius sportininkus, vaikinui pasirodė, kad mokiniai ten labiau mokomi teisingai melstis, o ne mėtyti kamuolį. Patyręs daug nusivylimų, Henrikas NBA žvaigžde taip ir netapo, nusprendė, kad Amerika – ne jam. Lietuvis persikėlė į Olandiją, kur pradėjo naują, visiškai netikėtą gyvenimo etapą.

Jeigu ne krepšininkas, tuomet būsiu verslininkas. „Norėjau nuo sporto pereiti prie mokslų, kad tapčiau kuo protingesnis“, – aiškins vaikinas. Vietoje daugybės valandų, praleistų krepšinio aikštelėje, emigrantas pasirinko skaityti knygas, nuolat plėsti žinias pačiomis įvairiausiomis temomis. Atsidūręs tinkamu metu, tinkamoje vietoje, Henrikas nusipirko dviračių parduotuvę. Savo verslą marijampolietis vadina amžinu, nes ko jau ko, bet dviračių Groningene visada visiems reikės. „Kiekvienas naujas miesto gyventojas pačią pirmą dieną eina jo pirkti“, – tikins Henrikas.

Netikėta profesionalaus krepšininko istorija „Emigrantuose“ ­­– jau šį antradienio vakarą, 19.30 val. per LRT televiziją.  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...