captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Specialus tyrimas“: statybų brokas – kada prekybos centre negalime jaustis saugūs?

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Šiuo metu laukiama ekspertų grupės išvadų, dėl ko deformavosi pastato konstrukcijos. Vienas iš stebėjimus atliekančių specialistų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Taikomosios statinių, konstrukcijų ir medžiagų laboratorijos vedėjas docentas Arnoldas Šneideris daro prielaidą, kad esminė klaida galėjo būti – nepakankamai išsamūs pirminiai tyrimai ir geodeziniai matavimai. Pasak jo, ne kartą Lietuvoje yra pasitaikę atvejų, kuomet taupymas tyrimams lemia pastatų deformacijas ar net griūtį.

Statybas prižiūrintys ekspertai sako, kad Lietuvoje kiekvieną projektą norima įgyvendinti kuo greičiau. Tokiu atveju nukenčia pastatų kokybė. Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociacijos prezidentas Algis Čaplikas sako, kad deformacijos kartais pasirodo ir dėl netinkamo eksploatavimo – pačių pastato valdytojų kaltės. Tačiau didžiausia problema, anot jo, – Lietuvoje neegzistuojantis projektavimo įmonių testavimas. „Praktiškai nėra jų kvalifikacijos kontrolės, todėl, ar objekto projektavimo darbai paklius į auštos kompetencijos darbuotojo rankas – nežinia“, – sako A. Čaplikas.

Ar šalyje vykdoma statybų kontrolė tikrai garantuoja saugumą didelio ploto ir daug žmonių talpinančiuose prekybos centruose – šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., laidoje „Specialus tyrimas“ per LRT TELEVIZIJĄ. Vedėjas Daumantas Butkus.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...