captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laidos vedėjas Andrius Tapinas. LTV1

„Tautos aikštė“: ar katalikų bažnyčia dar gali daryti įtaką Lietuvai?

Vedėjai:
Laidos vedėjas Andrius Tapinas.
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Dėl katalikų bažnyčios įtakos visuomeniniam Lietuvos gyvenimui ilgus metus laužomos ietys. 80% lietuvių save laiko katalikais, bažnyčia visuomet minima kaip visuomenės pasitikėjimo apklausų lyderis, tačiau tuo pačiu itin jautriai reaguojama į bažnytinių institucijų bandymus daryti įtaką politiniam ar kultūriniams gyvenimui – nuo dvasininkų pozicijos Garliavos istorijoje iki priešrinkiminių pamokslų iš sakyklų ar reikalavimų pasmerkti teatro spektaklį.

O besikeičiant moraliniam Lietuvos gyvenimo kompasui, kokia lieka moralinio bažnyčios autoriteto svarba? Ar Katalikų bažnyčia yra beviltiškai sustabarėjusi, atsilikusi nuo dabartinio gyvenimo tempo ir nugrimzdusi į vidines intrigas ir skandalus, kuriuos su malonumu viešina populiarioji žiniasklaida. Ar vis dėlto ji lieka ir liks nedūžtančia moralės ir paguodos uola?

Apie tai nacionalinių debatų laidoje „Tautos aikštė“ diskutuos vyskupas Kęstutis Kėvalas, Seimo nariai Aušrinė Marija Pavilionienė ir Mantas Adomėnas, „Lietuvos ryto“ žurnalistė Audronė Urbonaitė, filosofas Andrius Bielskis ir politologas Vincentas Vobolevičius bei studentų debatų klubų nariai.

Nacionalinių debatų laida „Tautos aikštė“ – ketvirtadienį, gruodžio 13 d. 21:15 tiesiogiai per LRT televiziją. Vedėjas Andrius Tapinas. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close