captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Gamtos inspektoriai“: vešies malkas be dokumentų – gausi baudą

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Valstybiniame miške – pjūklo ir virstančių medžių garsas. Miškų kontrolės pareigūnai tikėjosi išvysti visą medkirčių brigadą, tačiau rado tik vieną darbininką. Medkirtys darbuojasi šiuolaikiška technika: didžiuliai medžiai vienas po kito virsta mygtuko paspaudimu. Vienišam kirtėjui pareigūnai priekaištų neturi, darbus leidžiama tęsti.

Pjūklo garsas sklinda iš ploto, kuriame auga ...jaunos eglaitės. Pareigūnai nustato, jog vyriškis darbuojasi savo plotuose, medžių neguldo, smulkina tik jau išguldytus. Kaip pats teigia - malkoms. Legalu, tačiau pareigūnams kyla klausimų, kokiais būdais bus gabenama mediena. Parsivežti malkų net iš nuosavo miško galima tik turint dokumentą. Vyriškis teigia to nežinojęs. Gresia nemalonumai. Žmogus guodžiasi, jog ir taip yra baudžiamas: jo miško malkos ypač masina vagis. Nemokama šiluma – vertingas grobis.  „Miško neaptversi, signalizacijos neįrengsi“ -  nuo tokių vagysčių apsisaugoti sudėtinga, sako vyras.

Dėl intensyvios žemdirbystės, miestų plėtros, kai kuriose Europos šalyse, kurias kadaise taip pat dengė miškai, tebelikę tik pavieniai sukultūrinti parkai. Lietuvoje situacija kol kas neblogėja - per paskutinius dešimt metų miškų plotai Lietuvoje išaugo 131-u tūkst. hektarų.

Ar ir toliau Lietuva išliks šalimi, kurios trečdalį ploto dengia unikalūs gamtos plaučiai? Akcijos „Miškas 2016-ieji“ metu buvo nustatyti 22 miško kirtimo, medienos gabenimo ir kiti pažeidimai. Iš jų -3 neteisėtų miško kirtimų atvejai. Administracinėmis baudomis nubausti 6 asmenys.

Beje, tvarkantis net ir nuosavame miške galima užsidirbti šimtatūkstantinę baudą. Apie tai laidoje „Gamtos inspektoriai“, penktadienį, 22.45 per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...