captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Emigrantai“: Islandijoje prabangiame rajone įsikūrę Statkevičiai: ne pinigai svarbiausia

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

„Taip yra dėl nežmoniškų nekilnojamojo turto kainų“, –  priežastį, kodėl kaimynystėje negyvena daugiau lietuvių, laidoje įvardins Jurgita. Kiekvienas, turintis čia namą – tarsi didelės šeimos narys. Kaimynai ne tik pakvies pietų ar vakarienės, bet ir padės ištikus bėdai. Jeigu reikės – prižiūrės vaikus ar naminius gyvūnėlius, kol būsite išvykę. Būtent dėl geros bendruomenės čia apsigyventi norėjo lietuvių Statkevičių šeima. Tačiau dėl didelių kainų čia gali gyventi ne kiekvienas.

„Niekada čia nebuvau dėl pinigų, šioje šalyje žmonės gyvena dėl gamtos“, – prisipažins Jurgita ir rodys kalną, ant kurio beveik kasdieną užlipa su šeima. Jurgita ir Svajūnas susipažino Islandijoje. Jis buvo atvykęs praktikuotis po medicinos studijų Kaune, o ji dirbo vaikų darželyje. Kaip dažniausiai ir būna – abiem atrodė, kad ši šalis  –  tik laikina stotelė. Tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad jiedu pasiliko. Čia šeima gyvena jau per 16 metų.

Jurgita svarsto, kad nuo pat mažumės turėjo kitokį požiūrį į gyvenimą. Jai niekada nepatiko lietuvių bruožas puikuotis brangiais daiktais ar dideliais atlyginimais. „Ne pinigai esmė“, –  žmonai pritaria ir gydytoju dirbantis Svajūnas. Jurgita tęsia, kad ir islandams laimė ne pinigai, o nuotykiai ir kelionės. Kuo daugiau nuotraukų albume – tuo turtingesnis žmogus. Statkevičiai praėjusiais metais į užsienį buvo išvykę nei daug, nei mažai – penkis kartus. Kokia jų sėkmės istorija? Kodėl Statkevičiai vis dar gyvena laikina stotele vadintoje Islandijoje? Svajūno ir Jurgitos istorija – šį antradienio vakarą, 19:30 per LRT TELEVIZIJĄ. Reportažus rengia Orijus Gasanovas ir Akvilė Kavaliauskaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close