captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Laisvės kaina. Savanoriai“. Trečioji serija.

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Girtų bolševikų kareivių užpulta ir žiauriai sumušta Marcelė atsipeikėja svetimuose namuose. Supratusi, kad namų šeimininkai – lenkai, jauna moteris, vengdama nereikalingų klausimų prisistato Elžbietos Banevič vardu. Jau pasveikusi Marcelė nugirsta pokalbį, kurio metu grafas Teodoras Boreckis prašomas nuvykti į Varšuvą parūpinti rengiamam sukilimui pinigų. Drauge su senuoju grafu į kelionę įsiprašiusi Marcelė šį Lenkijoje įtikina, kad neverta gaišti laiko tam, kad iškeisti rublius į markes, nes „visi pinigai yra pinigai“. Perversmo organizatoriai, nesulaukę finansavimo, priversti atsitraukti.

Susirgęs Liudas Giras, negalėjęs pasitraukti iš bolševikų užimto Vilniaus, keletą mėnesių praleidžia Rusijos kalėjimuose. Tačiau rusai sutinka iškeisti žvalgybos vadą. Belaisvių pasikeitimo operacijai vadovauja Juozas Kukta.

Su sąmokslininkais kovoja ir Konstantinas Boreckis, kurio bajoriška kilmė ir nepriekaištinga lenkų kalba neleidžia sąmokslininkams suabejoti jo ištikimybe. Sąmokslo rengėjai areštuoti, Lenkijos karinės organizacijos rengtas perversmas sužlugdytas.

Tačiau Konstantinas lenkų okupuotame Vilniuje sulaikomas ir nuteisiamas mirties bausme. Norinčiam sūnų išgelbėti grafui Teodorui pagalbą pasiūlo Marcelė: ji prisipažįsta mylinti Konstantiną, o jos turimus karinės organizacijos sąmokslo dokumentus būtų galima iškeisti į Konstantino gyvybę. Tačiau grafas pasirenka kitą, jo supratimą apie garbę ir meilę atitinkantį kelią...

„Laisvės kaina. Savanoriai“ – pirmadienį 21.30 val. per LRT.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...