captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Nacionalinė ekspedicija“: Radvilos Lietuvos pilietybės prašys, kai bus išspręstas „w" rašymo pavardėse klausimas

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

LRT laida „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ tęsia pažintį su Radvilų sostine Nesvyžiumi. Antradienio laidoje profesoriaus A. Bumblausko vedami keliautojai žygiuoja į Baltarusijos Nesvyžiaus pilį. Rūmų šeimininkai „Nacionalinę ekspediciją“ pasitinka kaip garbingiausius svečius – su iškilmingu pasveikinimu ant paradinių laiptų, ir pakviečia į auksinę salę.

Nesvyžiaus pilyje kyla diskusija, kodėl šiuo metu gyvenantys Radvilos mieliau bendrauja su Baltarusija, o ne su Lietuva. Kaimynams pavydintis profesorius A. Bumblauskas sako, kad patys Radvilos jam sakę, kad Lietuvos pilietybės prašys, kai tik mūsų šalis išspręs „w" rašymo pavardėse klausimą.

Palikę rūmus „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojai pasidalina į dvi dalis. Profesorius A. Bumblauskas lieka toliau domėtis Radvilų palikimu, o kapitonai važiuoja prie Nemuno leisti į vandenį laivų. Pasiekus upę keliautojams sunku patikėti tuo, ką mato.

„Nemunas čia panašus į daugelį mūsų mažų ar vidutinių upių. Visai mažutis, už Šešupę kai kuriose vietose net siauresnis“, – stovėdamas pakrantėje kalbėjo gamtininkas S. Paltanavičius.

„Nacionalinė ekspedicija“ daug laiko grožėtis upe neturi – reikia nuleisti laivus į vandenį. Darbas pasirodo besąs sunkesnis nei planuota. Baltarusijos panemunės smėlis įklampina net Dakaro nugalėtoją B. Vanagą.

„Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ antradienį 21:30, per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...