captcha

Jūsų klausimas priimtas

LTV1

„Misija: Vilnija“: tūkstantis parašų prieš pavojingų atliekų deginimą

Vedėjai:
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Triukšmas ir veikiausiai krisiančios nekilnojamojo turto kainos Vaidotuose ne vienintelė priežastis, kodėl vos išgirdę apie atliekų tvarkymo įmonę gyventojai susiraukia. „Bus didelis užterštumas. Net pasimaudyti negalėsime. Vasarą gi eidavome maudytis“, - kalbės miestelio gyventoja.

Kaipgi taip atsitiko? Pasirodo, įmonė čia jau buvo, tvarkė nepavojingas atliekas ir nors dabar siekia tvarkyti pavojingas – ištirti poveikio aplinkai neliepta. Aplinkos apsaugos agentūra paprasčiausiai uždegė žalią šviesą tokiai veiklai. „Labai keista, kai susipažinau su poveikio aplinkai vertinimu, toje atrankoje buvo parašyta, kad ūkinė veikla labai skirtinga. Mane tai nustebino, juk ten pradedant elektroninių atliekų, statybinių atliekų tvarkymu, baigiant medicininių atliekų tvarkymu“, - teigs Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos vicepirmininkė Janina Gadliauskienė.

Kitoje laidos dalyje bus žvelgiame į Pietryčių Lietuvos religingumą ir kunigų įtaką. Pasirodo, kad atsikraustę naujakuriai nustembą bažnyčiose maldas išgirdę lenkų kalba arba išvydę kunigą savo namų prieangyje.

„Aš manyčiau, kad apie religingumą kalbėti ir lyginti su kitais miestais Lietuvoje ar Europoje būtų gana sudėtinga, nes aš manau, kad lenkų tauta, lenkų bendruomenė gyvenanti čia, Vilniaus krašte, yra labiau prisirišusi prie tradicijos, o katalikybė yra taip pat daugelyje atveju priimama kaip tradicija, todėl aš apie tą religingumą kalbu labai atsargiai“, - pasakos Mickūnų klebonas Eduardas Kirstukas.

Apie tai ir dar daugiau laidoje „Misija: Vilnija“ šį šeštadienį 8.30 per LRT Telviziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...