captcha

Jūsų klausimas priimtas

E. M. Želvytės nuotr. LTV1

Sirijos pabėgėlių gyvenimas iš arti – LRT dokumentiniame filme „Svetimoje žemėje“. Premjera.

Vedėjai:
E. M. Želvytės nuotr.
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Visi šie žmonės – pabėgėliai. Dabar jie gyvena Libane. Sirijoje liko gražiausi jų prisiminimai ir baisiausi košmarai. Visi jie svajoja apie tėvynę, tačiau yra priversti glaustis svetimoje žemėje.

Libanas – pirmoji šalis, į kurią plūsta pabėgėliai iš karo alinamos Sirijos. Jų gyvenimą iš arti pamatė LRT kūrybinė grupė – žurnalistas Edvardas Špokas, režisierė Eglė Marija Želvytė ir operatorė Miglė Gaižiūtė. Lietuvių įpūdžiai nugulė dokumentiniame filme „Svetimoje žemėje“. Filmo premjera – antradienį, gruodžio 29 dieną 21.15 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

„Sunku tiek protu, tiek emociškai suvokti, ko žmonės neteko bėgdami nuo karo. Viskas dar sudėtingiau, kai pamatai, kaip dabar jiems tenka gyventi. Kai pabėgėliai Libane turi kovoti ne tik už orumą, bet galvoti, kaip pamaitinti vaikus, – pasakoja filmo scenarijaus autorius E. Špokas. – Svarbu, kad filme pavyko parodyti ir tas tamsiausias pabėgėlių gyvenimo puses, ir tas vilties kibirkštėles, kad Sirijos vaikai netaps prarastąja karta.“

LRT dokumentinis filmas „Svetimoje žemėje“ – tarptautinio projekto „Žiniasklaida vystymuisi“ (angl. Media4Development) dalis. Projektą įgyvendina VšĮ „Europos namai“ kartu su Nacionaline nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų (NNVBO) platforma. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...