captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pianistas Edvinas Minkštimas. WORLD

„Pasaulio lietuvių žinios“: iškilmingas „Lietuvių fondo“ pokylis Lemonte

Vedėjai:
Pianistas Edvinas Minkštimas.
Kada:
Kanalas:
LRT Lituanica
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Viena iš „Lietuvių fondo“ veiklos sričių – stipendijos gabiems, aktyviai tikslų siekiantiems lietuviams studentams. Būtent ši fondo veiklos sritis šiemet tapo pagrindine pokylio tema.

Vakaro muzikinę programą atliko fondo stipendininkas, pianistas Edvinas Minkštimas. Devynių tarptautinių konkursų laureatas į „Lietuvių fondą“ kreipėsi, kai atvyko studijuoti į garsiąją Džiulijardo menų mokyklą Niujorke, kurią, gavęs paramą, baigė 2011-aisiais. Šiandien fondo atstovus džiugina ne tik vieno iškiliausių Europos jaunųjų pianistų – Edvino Minkštimo – atliekama muzika, bet ir jo tiesiami muzikinės veiklos tiltai tarp JAV ir Lietuvos.

2014-aisiais „Lietuvių fondo“ įsteigtas stipendijas gavo 51 studentas. Nuo 1967 metų kasmet remiami ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose studijuojantys lietuviai studentai, bet ir jaunuoliai, mokslo siekiantys Lietuvos ar Europos universitetuose.

Šio šeštadienio „Pasaulio lietuvių žinių“ laidoje dar galėsite išvysti vaizdus iš metinio Vokietijos lietuvių bendruomenės suvažiavimo Štutgarte, sužinoti, kokie lietuviški kino filmai buvo pristatyti Baltijos kino dienose Osle, kokius klausimus aptarė Vilniuje posėdžiavę Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos nariai. Laidoje bus pristatyti ir Airijoje bei Lietuvoje vykę seminarai, kuriuose dalyvavo Europos lituanistinių mokyklų atstovai.

„Pasaulio lietuvių žinios“ – jau šį šeštadienį per LRT Lituanicą 23.15 val. Lietuvos laiku, 21.15 val. Londono laiku, 16.15 val. Niujorko laiku, 15.15 val. Čikagos laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

Laidą tiesiogiai galima matyti ir portale LRT.lt.

Laidos anonsas: https://youtu.be/nSdSplomdkM

LRT Lituanicą galima matyti: http://www.lrt.lt/apie-lrt/tv-pasiekiamumas/transliacija-palydovu

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...