captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laidos vedėjas Virginijus Savukynas. LTV1

„Istorijos detektyvai“: kas buvo pirmieji žinomi lietuviai?

Vedėjai:
Laidos vedėjas Virginijus Savukynas.
Kada:
Kanalas:
LRT Televizija
Trukmė:
Naujausias Įrašas:

Kas buvo pirmasis lietuvis krikščionis? O kas pirmoji paminėta lietuvė moteris? Vyras? Kas buvo pirmasis verslininkas ir oligarchas? Į šiuos klausimus atsakymus pateiks Virginijus Savukynas LRT televizijos laidoje „Istorijos detektyvai“.

Kas buvo pirmoji šaltiniuose paminėta lietuvė moteris? Jei vardas žinomas, tai koks jis – krikščioniškas ar pagoniškas? Koks buvo pirmojo paminėto lietuvio vyro vardas? Ką jis veikė Estijoje ir koks jo laukė likimas?

Kas buvo pirmasis lietuvių kunigaikštis? Ir kas buvo pirmasis lietuvis krikščionis? Iš karto atmeskite Netimerą, nes istorikai labai ginčijasi, ar jis buvo lietuvis. Ir Mindaugą reikia atmesti, nes prieš jį yra žinomas lietuvis krikščionis. Kokia jo istorija? Ir kaip jis susijęs su estais?

Kas buvo pirmasis lietuvių diplomatas? Kokią svarbią diplomatinę misiją įvykdė? O kas buvo pirmasis baltų diplomas? Kaip susiklostė jo gyvenimas?

Kas buvo pirmasis lietuvių šventasis? Jei manote, kad tai šv. Kazimieras, tai smarkiai klystate. Gyveno vienas garsus lietuvis XIII amžiuje, kuris vėliau buvo paskelbtas šventuoju. Kas jis? Ką žinome apie jį?

O kas buvo pirmasis lietuvis verslininkas? Ir kas buvo pirmasis Lietuvos oligarchas? Juk būtent jis nusprendė padėti Jogailai, o ne Kęstučiui. Ir jo pagalba buvo labai svarbi šioje kovoje.

Apie pirmuosius lietuvius žiūrėkite laidoje „Istorijos detektyvai“ kartu su Virginijumi Savukynu šį antradienį 22.20 val. per LRT televiziją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...