„Nes man tai rūpi“: dirbtinis intelektas – žmonijos pabaigos pradžia ar išsigelbėjimas?

Dirbtinis intelektas jau šiandien gana plačiai naudojamas pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse: didieji prekybos centrai fiksuoja jūsų pirkinius ir siūlo naujas jūsų skonio prekes, „Google“ tinklas apie kiekvieną iš mūsų žino daugybę dalykų – keliones, pomėgius, draugus, santykius. Dirbtinis intelektas gana greitai įsisavina ir apdoroja milžiniškus informacijos kiekius ir gali patarti praktikams, diagnozuoja ligas, sprendžia iškeltus uždavinius. Tai yra siaurasis dirbtinis intelektas, kuris dirba kaip mūsų pagalbininkas.
Tačiau didžiausią nerimą kai kuriems mokslininkams kelia šiuo metu kuriamas bendrasis intelektas. Labai greitai, gal net 2030 metais, bus sukurtas protas, gerokai pranoksiantis žmogaus, o gal net visos žmonijos protą. Gal jis padės atsakyti į svarbiausius žmogaus būties, visatos struktūros klausimus? O gal šis atradimas atneš žmonijai katastrofinių padarinių? Kaip visa tai pakeis žmonijos gyvenimą, šiandien sunku pasakyti.
Apie dirbtinį intelektą studijoje diskutuoja vienas iš dirbtinio intelekto tyrinėjimų pradininkų Lietuvoje VU profesorius emeritas Šarūnas Raudys ir biologijos mokslų daktaras, mokslo populiarinimo laidų autorius Rolandas Maskoliūnas.
Laidos autorė Jolanta Kryževičienė.
Filmuoto siužeto autorė Goda Raibytė.
Režisierė Jolanta Stripeikienė.
„Nes man tai rūpi“ – balandžio 22 d., sekmadienį, 17.25 val. per LRT KULTŪRĄ.
Laida kartojama balandžio 24 d. 13.35 val.
https://www.facebook.com/nesmantairupi/
Komentarai