captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Auksinių scenos kryžių" apdovanojimų ceremonijos tiesioginė transliacija – per LRT KULTŪRĄ

Kasmet Teatro dienos proga Lietuvos teatrų menininkai apdovanojami garbingiausiais Lietuvos teatro apdovanojimais „Auksiniais scenos kryžiais“ ir Boriso Dauguviečio auskaru.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kasmet Teatro dienos proga Lietuvos teatrų menininkai apdovanojami garbingiausiais Lietuvos teatro apdovanojimais „Auksiniais scenos kryžiais“ ir Boriso Dauguviečio auskaru. Šiemet už ryškiausius darbus premijoms pristatyti 75 spektakliai.

„Auksinį scenos kryžių“ už geriausią režisūrą pretenduoja gauti:

Krystian Lupa (Lenkija) už spektaklį „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Eimuntas Nekrošius už spektaklius „Borisas Godunovas“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Bado meistras“ (Teatras „Meno fortas“)

Valters Sīlis (Latvija) ir dramaturgas Jānis Balodis už spektaklį „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Už  pagrindinį moters vaidmenį:

Eglė Gabrėnaitė spektaklyje „Didvyrių aikštė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Jevgenija Gladij spektakliuose „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Rusiškas sąsiuvinis“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Viktorija Kuodytė spektaklyje „Bado meistras“ (Teatras „Meno fortas“) ir Anos vaidmenį spektaklyje „Didvyrių aikštė“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Už pagrindinį vyro vaidmenį:

Valentinas Krulikovskis spektakliuose „Septynios gražuolės“ ir „DreamWorks“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Valentinas Masalskis spektakliuose „Didvyrių aikštė“ ir „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Vainius Sodeika spektakliuose „Hamletas“, „Miškinis“ bei „Mechaninė širdis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Operos solistai:

Jurgita Adamonytė už vaidmenį Claude’o Debussy operoje „Pelėjas ir Melisanda“ (Vilniaus miesto opera)

Viktorija Miškūnaitė už vaidmenį Jules’o Massenet operoje „Manon“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Yevgeny Ulanov (Rusija) už vaidmenį Claude’o Debussy operoje „Pelėjas ir Melisanda“ (Vilniaus miesto opera)

Šokėjai:

Greta Gylytė ir Eligijus Butkus už pagrindinius vaidmenis balete „Bolero“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Giedrė Kirkilytė-Jankauskienė už vaidmenį šokio spektaklyje „Akloji dėmė“ (Vyčio Jankausko šokio teatras)

Goda Laurinavičiūtė už vaidmenį šokio spektaklyje „Stiklo sodai“ (Šokio teatras AIROS)

Bus apdovanoti teatro menininkai dar ir šiose kategorijose:

Scenografai ir kostiumų dailininkai

Šviesų dailininkai ir videomenininkai

Muzikos spektakliams kūrėjai ir atlikėjai

Choreografai

Aktorės (nepagrindiniai vaidmenys)

Aktoriai (nepagrindiniai vaidmenys)

Spektakliai vaikams ir jaunimui

Lėlių ir objektų spektakliai

Jaunieji menininkai / debiutas

Nacionalinės dramaturgijos pastatymai

Taip pat bus įteikta Padėkos premija, skiriama už kūrybos indėlį į teatro meną ir Boriso Dauguviečio vardo premija, skiriama už  novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus.

Renginio vedėjai Vilma Raubaitė ir Darius Gumauskas.

Tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro - šiandien 18.30 val. per LRT KULTŪRĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...