Šiandien Vilniuje+1°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

„Gamta – visų namai“: išeina dar vienas sausis

2015-01-31 / 06:30

Anksti ryte jau tilindžiuoja zylės. O vakare nustembi supratęs, kad dienos darbams skirta daugiau laiko, kad sutemos ir niūkią dieną renkasi kur kas vėliau. Kiekviena diena už vakarykščią ilgesnė  bent ketvertu minučių.  Taigi, dabar kas savaitę gims pusė valandos šviesos.

„Ryto garsai“: kaip kito Lietuvos žmonių požiūris į politikus ir institucijas?

2015-01-31 / 07:30

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus" skelbia naujausią apklausą apie populiariausius politikus, Lietuvos gyventojų požiūrį į politines partijas, visuomenės veikėjus ir institucijas.

„Kultūros savaitė“: kas bus daroma, kad Etnografinių regionų metai nebūtų tik deklaracija?

2015-01-31 / 09:03

„Šiandien daugelis senosios kultūros ženklų, folkloras nebėra natūrali gyvenimo dalis, tad neverta stebėtis, kad žmonės savaip interpretuoja, perkuria, pavyzdžiui, muzikinius kūrinius. O spręsti, kas iš tų interpretacijų yra kičas, kas ne, reikia atsargiai, tik laikas parodys.“

„Muzikinėje dėžutėje“ – istorija apie „Turkų maršą“

2015-01-31 / 09:03

Volfgango Amadėjaus Mocarto muzika šįkart skambės neatsitiktinai. Praėjusį antradienį minėjome kompozitoriaus gimtadienį. Tai buvo eilinis gimtadienis, tačiau kitąmet pasaulis minės 260-ąją šio talentingo muzikos kūrėjo gimimo sukaktį.

„Sveikata“: kaip patariama saugoti inkstus?

2015-01-31 / 11:03

Inkstai labai nemėgsta peršalimų, jiems kenkia visokios infekcinės ligos, o žiema be jų tiesiog neįsivaizduojama: be slogų, gripų, anginų. Inkstų ligos labai dažnai užklumpa netikėtai, nes praktiškai neturi jokių simptomų ir nie­ko ne­skau­da. Vienas iš simptomų – silpna ir nėra jėgų.

„Atrask Lietuvą“: Meteliai

2015-01-31 / 15:03

Lazdijų rajone, Metelių kaime, įsikūrė Metelių regioninio parko direkcija ir lankytojų centras. Čia mylintys gamtą Lietuvos gyventojai ir svečiai laukiami bet kuriuo metų laiku.

„Arčiau manęs“: naujausios technologijos

2015-02-01 / 07:30

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras surengė praktinį seminarą, kuriame pristatė pažangiausias technologijas ir techninės pagalbos priemones visų negalių žmonėms.

„Ryto garsų savaitė“: kas dar svarbaus šiemet vyks Lietuvoje?

2015-02-01 / 08:03

Pasak apžvalgininkų, svarbiausias šių metų Lietuvos įvykis – prisijungimas prie euro zonos – jau įvyko. Nurimus aistroms po naujos valiutos įvedimo, politologai pastebi, kad naujovių Lietuvos politikos, ekonomikos ir energetikos srityje netrūks visus metus.

„Manasis aš“: mes visi – žmonės su negaliomis

2015-02-01 / 10:03

Vieni turime intelektinę, kiti – fizinę, o dar kiti – negebėjimo džiaugtis gyvenimu negalią. „Per bendravimą su žmonėmis, turinčiais negalią, turime galimybių atrasti savo pačių dovanas. Jie taip pat mus moko džiaugtis gyvenimu, pastebėti jo smulkmenas, o visą visuomenę – būti jautresne“.

„Po lyros ženklu“: dailininkas Arvydas Šaltenis apie tapybą ir poeziją

2015-02-01 / 14:03

Galima buvo įtarti, kad žinomo rašytojo Sauliaus Šaltenio brolis dailininkas Arvydas Šaltenis turi ne tik tapytojo, bet ir poeto talentą. Spėjimą pasitikrinti galėjome, kai personalinėje parodoje greta paveikslų išvydome ir eilėraščių.
1 2