Šiandien Vilniuje-2°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

„Gamta – visų namai“: Lietuvoje jau pavasaris

2015-03-07 / 06:30

Ką pavasaris nuveikė per keletą dienų? Kuo jis gali mus nustebinti? Pesimistai galėjo matyti lietų, dumblėtus kelius ir takus, niūrų dangų, pilkus laukus. Optimistai svaigo nuo neapsakomo žemės kvapo, nuo sulos skonio, pirmos girdėtos vieversio trelės ir pro debesis švystelėjusios saulės.

„Ryto garsai“: jaunimas atakuoja karo prievolės ir komplektavimo skyrius

2015-03-07 / 07:30

Jaunuoliai nori lankyti bazinio karinio mokymo kursus. Ką rodo šis jaunimo aktyvumas?

„Kultūros savaitėje“ – rusų rašytojas Michailas Šiškinas

2015-03-07 / 09:05

„Jei kur ateinu ir pasakau, kad esu rusas, paskui mane iškart išsirikiuoja ilga eilė. Eilė, kurioje stovi ne tik Rachmaninovas su Buninu, bet pirmiausia rikiuojasi tankai, Putinas ir visa tai, kas dabar vyksta Ukrainoje... Nori nenori – mes sėdime viename vežime. Ir aš privalau reaguoti.“

„Atrask Lietuvą“: Degučių kaimas

2015-03-07 / 15:05

Daugelis pažįsta Degučiuose gyvenantį medžio drožėją Gediminą Kairį, kuris juokauja: „Mėgstu skaniai pavalgyti, tai ir šaukštus drožiu.“ Jei norite pamėginti savo rankomis išskobti šaukštą, apsilankykite Kairių sodyboje.

„Arčiau manęs“: parolimpiečių jubiliejus

2015-03-08 / 07:30

Neįgaliųjų organizatorius rašytojas Jonas Mačiukevičius, sveikindamas sportininkus su parolimpinio judėjimo 25-mečiu, pastebi, jog treniruočių sąlygos pagerėjo, o medalių dar reikės palaukti. Apie neįgaliųjų sportą – Parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas ir treneris Jonas Burakovas.

„Muzikinėje dėžutėje“ – koncertas „Muzikinis interviu“

2015-03-08 / 09:05

Šįsyk Kolombina programos KLASIKA klausytojus pakvies į Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos antrokų – mažųjų pianistų koncertą „Muzikinis interviu“. Išgirsime ne tik jų atliekamus kūrinėlius, bet ir sužinosime apie jų pirmuosius žingsnius scenoje, mokslus, pomėgius.

„Radijo dokumentikoje“ – Švedijos radijo pasakojimai iš ciklo „Europos tvirtovė“

2015-03-08 / 11:05

LRT RADIJAS šį sekmadienį pradeda transliuoti Švedijos radijo tiriamosios dokumentikos ciklą apie Sirijos pabėgėlius „Europos tvirtovė“. Šio radijo žurnalistai bendradarbiaudami su kitais Europos visuomeniniais transliuotojais 2014 m. stebėjo daugiau kaip 70-ties Sirijos pabėgėlių kelią.

„Pasaulio laikas“: užsienio naujienos

2015-03-08 / 12:10

Po Boriso Nemcovo nužudymo įsibaiminusi tiek opozicija, tiek oficialios valdžios pareigūnai. Ką pasiekė Izraelio premjeras savo kalba Jungtinių Valstijų kongrese? Ekspertai pastebi, kad į valdžią atėjus dabartiniam Turkijos prezidentui, daugėja prievartos prieš moteris.

„Po lyros ženklu“: moterų poezija

2015-03-08 / 14:05

Ar yra tokia moterų poezija, aiškinsimės su pačiomis kūrėjomis, nors moterys, anot Alfonso Nykos-Niliūno, „kitaip žino, kitaip jaučia, kitaip supranta ir interpretuoja realybę. Kalba kita kalba“. Klausantis skaitymų bus proga įsitikinti.

„Literatūros akiračiuose“ – Kipre gyvenanti rašytoja Dalia Staponkutė

2015-03-08 / 17:03

„Knyga prasidėjo nuo mano dukrų kalbos, kaip jos jaučiasi kalbėdamos lietuviškai, ką joms reiškia gyventi dviejose kultūrose, ką man reiškia taip gyventi. Jos jau visai kitokios nei aš ir man jos liks savotiška paslaptimi.“
1 2 3