captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kviečia Radijo teatras

Konkurso taisyklės

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1.    VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (toliau vadinama LRT) organizuoja radijo dramaturgijos konkursą, pavadinimu „Kviečia Radijo teatras“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti (toliau – konkursas).
2.    Pagrindinis konkurso tikslas – prisiminti Lietuvos šimtmečio istoriją, asmenybes, kūrusias Lietuvą, analizuoti dabartinės valstybės realijas. Skatinti profesionalių dramaturgų, rašytojų, jaunų autorių kūrybą, atrasti naujų talentų. Taip pat kelti klausytojų, režisierių, aktorių susidomėjimą Radijo teatru, papildyti ir atnaujinti LRT radijo archyvus, suteikti malonumą LRT radijo klausytojams pasiklausyti premjerų.
3.    Konkurso taisyklės reglamentuoja konkurso tikslus, konkursui pjeses pateikusių autorių (toliau vadinamų dalyviais) dalyvavimo sąlygas, organizavimo, vertinimo ir apdovanojimo bei radiofonizavimo tvarką.

II. KONKURSO ORGANIZATORIAUS PAREIGOS

4.    Konkurso taisyklės ir kvietimas dalyvauti konkurse skelbiami LRT portale, per LRT RADIJĄ ir LRT TELEVIZIJĄ, informacija išsiunčiama Lietuvos rašytojų sąjungai, kitoms žiniasklaidos priemonėms.
5.    LRT sudaro vertinimo komisiją iš teatrologų, literatūrologų, rašytojų, LRT atstovų, LRT kalbos kultūros redaktoriaus.
6.    LRT skirtomis piniginėmis premijomis apdovanojami pirmąsias tris vietas laimėję dalyviai. Pagal galimybę skiriami specialūs prizai kitiems dalyviams.
7.    Pagrindinius prizus laimėjusios radijo teatro pjesės radiofonizuojamos ir transliuojamos LRT RADIJO bei LRT KLASIKOS programose.


III. KONKURSO EIGA

8. Konkurso taisyklės bei terminas, per kurį turi būti sukurti kūriniai, su konkurso organizavimu susijusi informacija paskelbiami per LRT RADIJĄ, LRT TELEVIZIJĄ, interneto svetainėje www.lrt.lt ir spaudoje.
9.    Iki 2017 metų rugsėjo 10 d. dalyviai gali pateikti savo kūrinius konkursui.
10.  Iki 2017 metų rugsėjo 20 d. vertinimo komisijos nariai skaito pateiktus kūrinius, pasirašytus slapyvardžiais.
11.  2017 metų rugsėjo 21–22 d. vyksta vertinimo komisijos posėdžiai, kuriuose balsuojant išrenkamos geriausios pjesės, atskleidžiamos dalyvių pavardės. Skiriamos tokios premijos:
I vieta – 1 300 Eur,
II vieta – 800 Eur,
III vieta – 600 Eur.
12.    Konkurso rezultatai skelbiami per LRT RADIJĄ, LRT TELEVIZIJĄ, interneto svetainėje www.lrt.lt ir pranešime spaudai.
13.    Premijomis ir prizais apdovanoti dalyviai informuojami asmeniškai.
14.    Konkurso laureatai apdovanojami asmeniškai.

IV. DALYVAVIMO KONKURSE SĄLYGOS

15.    Konkursui pateikiamos nestatytos, nepublikuotos pjesės, parašytos lietuvių kalba.
16.    Vienas dalyvis gali pateikti ne daugiau negu 2 pjeses.
17.    Komisijos nariai negali dalyvauti konkurse.
18.    Pjesių autoriai turi atkreipti dėmesį ir išnaudoti radijo teatro teikiamas specifines galimybes. Teatrui skirtos pjesės, kurias reikia taisyti ir pritaikyti radijui, nebus vertinamos.
19.    Pjesių tematika skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, taip pat siūloma atkreipti dėmesį į žymių asmenų jubiliejus, laikotarpio aktualijas, prisiminti Lietuvos istoriją.
20.    Pjesės teksto apimtis neturi viršyti 30 standartinių A4 puslapių.
21.    Pjesė yra pasirašoma slapyvardžiu.
22.    Radijo pjesių pateikimo tvarka:
22.1. Pjesė gali būti siunčiama paštu, į voką, ant kurio parašytas tik pjesės pavadinimas, įdedant rankraštį bei papildomą užklijuotą voką su informacija apie autorių: vardas, pavardė, adresas, elektroninis adresas ir telefono numeris. Siųsti adresu: Radijo dramaturgijos konkursui, Kultūros laidų redakcija, LRT, S. Konarskio g. 49, LT-13123 Vilnius.
22.2. Pjesė gali būti siunčiama elektroninio pašto adresu radijodrama@lrt.lt, laiško pavadinime nurodant „Radijo dramaturgijos konkursui“. Pačiame laiško turinyje pateikti informaciją apie autorių ir prisegti kūrinį, pasirašytą slapyvardžiu, „Word“ formatu.
23.    Pjesių tekstai dalyviams negrąžinami ir nerecenzuojami.
24.    Dalyviai privalo laikytis Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo reikalavimų.
25.    Dalyvis, pateikęs konkursui radijo pjesę, kartu perleidžia LRT išimtines pjesės autoriaus turtines teises radiofonizuoti, transliuoti ir kitaip viešai skelbti pjesę ar jos pagrindu sukurtą spektaklį LRT radijo programose (įskaitant jų transliacijas internete ar bet kuriuo kitu belaidžiu būdu) jų aprėpties teritorijoje, neribojant transliacijų ar kitokio viešo paskelbimo skaičiaus, trukmės ir termino, taip pat išimtines teises neterminuotai atgaminti, išleisti bei platinti radijo dramos įrašą CD formatu Lietuvos Respublikoje ir užsienyje, neribojant radijo įrašo egzempliorių skaičiaus.

V. ATSAKOMYBĖ

26. LRT atsako už šių taisyklių tinkamą vykdymą ir premijų ir / arba prizų įteikimą juos laimėjusiems dalyviams pagal šių taisyklių sąlygas.
27. LRT neatsako, jeigu ne dėl LRT kaltės laimėtojo neįmanoma pasiekti telefono numeriu ar elektroniniu paštu, kuriuos dalyvis nurodė.
28. LRT neatsako už informacijos, kurią apie save pateikia dalyviai, turinį ir jos pateikimo formą. Joks informacijos apie dalyvį paskelbimas, jeigu atitinkamą informaciją yra pateikęs dalyvis, negali būti laikomas žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumo pažeidimu.

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

29. LRT pasilieka teisę, susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms, keisti ir pildyti konkurso taisykles, apie tai informuodami dalyvius jų nurodytu el. pašto adresu ar telefonu.
30. Dalyvavimas konkurse reiškia dalyvio sutikimą su visomis šių taisyklių sąlygomis ir jų pakeitimu.
31. Visi kilę ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių taisyklių nustatyta tvarka.
32. LRT atsakingas asmuo – Jolanta Kryževičienė, tel. 8 5 236 3078, el. paštas radijodrama@lrt.lt.
 

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...