Šiandien Vilniuje+16°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vytautas Keršanskas. Vokietijos ir Rusijos suokalbis energetikos srityje?

Praėjusį mėnesį Europos Sąjungos narės iki metų galo pratęsė dėl Krymo okupacijos ir aneksijos Rusijai pritaikytas sankcijas, taip dar kartą patvirtindamos savo solidarumą su Ukraina ir įsipareigodamos laikytis griežtos politikos linijos. Rusijai perkalbėti ES nepadėjo net aktyviai vykdyta kampanija per kai kurias nares įrodyti neva siaubingą sankcijų žalą ES ekonomikai. Tačiau ji rado būdų, kaip apeiti europinį reguliavimą bei suvaržymus energetikos srityje. Įvykę susitarimai primena tam tikrą Rusijos ir Vokietijos suokalbį, vertą didesnio dėmesio.

Vaidas Jauniškis. Valstybės šimtmetis: stalo etiketas

Jeigu jums būtų pasiūlyta išvardyti asociacijas, kurias kelia žodžių junginys „Lietuvos valstybė“, spėčiau, kad sąrašas taptų visai dzenbudistiškas, t.y. apimantis tiek daug ir kartu beveik nieko, kas galėtų būti priskirta tik šiam žodžių junginiui. Nuo mūsų kolektyvinės istorijos iki labai asmeninės patirties, nuo vietos, iš kurios galima laisvai išvažiuoti ir į ją laisvai sugrįžti (o tai taip pat valstybingumo ženklai), iki erdvės, įpareigojančios istorinėmis praeities pergalėmis.

Mykolas Drunga. Amerikoje vis dar nedraudžiama kitoniškai mąstyti

Liepos 4-oji – Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybės diena. Ta proga siūlome susipažinti su konservatyvaus Vašingtono žurnalisto Patricko J. Buchanano tekstu, rodančiu, jog Amerikoje vis dar galima laisvai skelbti didžiai kontroversiškas mintis. 

Julita Varanauskienė. Kaip neišleisti juodai dienai numatytų atsargų per saulėtas atostogas?

Kai kalbame apie santaupas, daugelis žmonių sako taupantys, „kad būtų pinigų dėl visa ko“. Tokiu būdu tarsi į vieną krūvą suplaka ir pinigus, reikalingus susidoroti su galimais, bet neplanuotais nemalonumais, ir pinigus, kurių gali prireikti iš anksto nesuplanuotiems, bet maloniems pirkiniams.