Šiandien Vilniuje-1°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po neramumų atsinaujinimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Ramūnas Bogdanas. Žvilgsnis į buvusio priešo akis

Rinkdamasis temą šitam komentarui, susidūriau su rimtu apsisprendimu. Ar mes galime kalbėti apie savo buvusius priešus ir kalbinti juos, ar mes turime laikytis nuo jų atokiau ir nuduoti, kad jie neverti mūsų dėmesio? Priėjau štai tokią išvadą: jei ko nors prisibijome, esame linkę vaizduoti, jog tai neegzistuoja. Jei galime pažvelgti buvusiam priešui į akis – vadinasi, esame pasirengę ir šiandien vėl stoti prieš jį ir ginti savo įsitikinimus.

Selemonas Paltanavičius. Neišsiliejus ežerams, įprastų nerštaviečių neturės lydekos

Lietuvoje pavasaris. Šiemet jis lyg ir netapo jokia staigmena, nes jam viskas jau buvo paruošta. Didelio drėgmės antplūdžio taip ir nesulaukta, tad pirmosios saulėtos vėjuotos dienos turėtų beregint išdžiovinti kelius ir laukus.

Libertas Klimka. Kovo 4-oji – Kazimiero vardadienis ir Špokų diena

Štai ir sulaukėme pirmojo kalendorinio pavasario mėnesio, žiemos nagų visai nepajutę. Senovėje nuo kovo žemdirbiai pradėdavo skaičiuoti metus; taigi, nuo pavasario. Saulutei kiek aukščiau į dangaus skliautą pasilypėjus, jos spinduliai pažadina visa, kas sustingęs žiemos vargą kentėjo.

Vytautas Keršanskas. Rusijos akys vėl krypsta į Moldovą?

Kovo 2 d. Moldovoje buvo minimos 23-osios Padnestrės karo, nusinešusio maždaug 500 gyvybių, metinės. Karinis konfliktas, kilęs šiam regionui paskelbus apie atsiskyrimą, virto jau daugiau nei dvidešimt metų trunkančiu „įšaldytų konfliktu“. Karo Rytų Ukrainoje metu jis dažnai prisimenamas kaip pirmasis atvejis, kuomet Kremlius pritaikė tokią priemonę įtakos posovietinės erdvės valstybėse išsaugojimui.