Šiandien Vilniuje+16°C

  • Naujienos
  • Televizija
  • Radijas
  • Apie LRT

LAIKO JUOSTA: Ukraina po antrojo Minsko susitarimo

Daugiau

Nuomonės

Daugiau

Vytautas Dumbliauskas. Žvilgsnis į Rusiją

Norėdami trumpai žvilgtelėti į įvykius dabartinėje Rusijoje, galime pasinaudoti trimis datomis – balandžio 16-oji, balandžio 21-oji ir gegužės 9-oji dienos.

Agnė Narušytė. Ekranų karštinė

Vieną pavakarę pamačiau tokį vaizdą: šaligatviu riedlente važiuoja mergina, bet žiūri ne į kelią, o į savo išmaniojo ekranėlį ir kažkam rašo žinutę. Rieda gana greitai. Priešais ateinantys žmonės nė nemano trauktis – turbūt irgi kažką rašo savo vidiniuose ekranuose. Bet mergina į juos neatsitrenkia – nė nepakeldama akių, vos pastebimai sukteldama kojas, išlenkia vieną grakštų vingį, paskui kitą, trečią ir visus meistriškai apvažiuoja plevėsuodama geltonais dredais. Oranžiniai ratukai nubrėžia zigzagą ir dingsta už posūkio. Jei dar šiek tiek abejojau, ar ekranai iš tiesų pakeitė žmones, tai dabar jau nebe. Anksčiau nebuvo progos taip išlavinti erdvės „matymą“ visu kūnu, kai akys užimtos kitkuo – plaukioti iškart dviejose tikrovėse. Bet, prisipažinsiu, ir mane įveikė ekranų karštinė.

Mykolas Drunga. Koks yra genocido apibrėžimas?

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės savaitėmis įvairiose pasaulio šalyse prisimenami su masinėmis žudynėmis susiję įvykiai. Tad dabar yra tinkamas metas iš arčiau pasižiūrėti į kai kurias opias sąvokas. Antai „tautžudystė“ arba „genocidas“. Mūsų pagrindinis svarstymų šaltinis – „Journal of Genocide Research“.

R. Sakalauskaitė. Iš J. Brodskio Lietuvos

Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio minėjimai suteikia progą atsigręžti į baigiamus pamiršti laikus. Žodžio korupcija tuomet niekas nežinojo, blokados mėnesiais džiaugsmo suteikdavo kartą per dvi savaites butuose atsirasdavęs karštas vanduo, o gatvės naujienos plisdavo belaukiant atvažiuojančios šiukšlių mašinos.