captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT žurnalistas: buvau krašte, kur šalia „Coca-Cola“ buteliukų kabo Marijos paveikslas

Savaitę po Palestiną ir Izraelį keliavusį LRT žurnalistą Karolį Vyšniauską stebino daug kas: ir į hiphopo grupę susibūrusios moksleivės, ir vietinės diskotekos tradicijos, o vieną ryškiausių įspūdžių paliko viešnagė Jeruzalėje. Būtent šiame mieste susiduria trys skirtingos religijos, o visų jų atstovai  stengiasi kuo labiau pabrėžti savo tikėjimą.
L. Balandžio (BNS) nuotr.
L. Balandžio (BNS) nuotr.

LRT žurnalistas dalyvavo Europos Komisijos organizuotame projekte, kuris suteikia galimybę žiniasklaidos atstovams nuvykti į tas Europos teritorijas, į kurias žurnalistai paprastai lengvai nepatenka.

„Praleidome septynias dienas teritorijoje, kurios viena dalis priklauso Izraeliui, o kita – Palestinai. Mums pavyko patekti į Palestinos miestus – Betliejų, Hebroną, Rytų ir Vakarų Jeruzalę, ir galiu pasakyti, kad pasaulis ten yra visai kitoks.

Ten kasdien karšta, visa kultūra yra kitokia, ten susiduria skirtingos religijos – dauguma gyventojų yra musulmonai, o ne krikščionys“, – kalbėjo LRT žurnalistas.

Anot jo, religija ten matoma visur, ir skirtingų tikėjimų žmonės stengiasi parodyti, kuriam iš jų priklauso.  

„Kai mes atvykome į savo svečių namus, kurie iš pažiūros atrodo kaip eilinis viešbutis Europoje, pamatėme, kad šalia „Coca-Cola“ ir „Sprite“ buteliukų lyg niekur nieko kaba Marijos paveikslas. Taip tos vietos savininkas stengiasi pabrėžti, kad yra krikščionis. O žurnalistai musulmonai, su kuriais taip pat buvome susitikę, visur buvo prikabinę mečečių nuotraukų“, – pasakojo K. Vyšniauskas.

K. Vyšniausko parengtą dokumentiką transliuos LRT RADIJO laida „Kultūros savaitė“.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tavo LRT

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close