Sportinio ėjimo varžybose N. Aidietytė – šešta, K. Saltanovič įvykdė olimpinį normatyvą

Šeštadienį Portugalijoje vyko tradicinės 24-osios Rio Majoro „Grand Prix“  sportinio ėjimo varžybos, įtrauktos į Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Iššūkio“ varžybų seriją.
Kristina Saltanovič po varžybų. Reuters/Scanpix nuotr.

Šių varžybų 20 km distancijoje startavo dvi Lietuvos ėjikės.

Neringa Aidietytė po 10 km žingsniavo trečia (45 min. 5 sek.), tačiau vėliau kiek sulėtino tempą ir finišavo šešta (1 val. 30 min. 40 sek.), pagerindama geriausią rezultatą Lietuvoje šį sezoną. Tai trečias jos rezultatas per karjerą – greitesnė ji buvo tik pernai Kinijoje ir Alytuje, kai pagerino Lietuvos rekordus.

Kristina Saltanovič užėmė keturioliktą vietą (1:34:20) ir tapo trečiąja Lietuvos ėjike, įvykdžiusia olimpinį normatyvą.

Varžybų nugalėtoja – Kinijos atstovė Hong Liu (1:27:22), o antrą ir trečią vietas užėmė Italijos ėjikės – atitinkamai Eleonora Giorgi (1:28:12) bei Elisa Rigaudo (1:29:15).