Didžiosios Britanijos ledo ritulininkų pergalė lietuvius nustūmė į trečią vietą

Trečią pergalę Olandijoje vyksiančio pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės šešių komandų turnyre iškovojo bei vienvalde lydere tapo Didžiosios Britanijos (8 tšk.) rinktinė.
Ledo ritulio čempionatas. Asociatyvi Reuters/Scanpix nuotr.

Antrajame trečiojo turo susitikime ketvirtadienį britai 3:2 (0:1, 2:1, 1:0) įveikė į antrąją poziciją smuktelėjusią Pietų Korėjos (6 tšk.) ekipą, su kuria šeštadienį žais trečiojoje pozicijoje atsidūrusi Lietuvos (6 tšk.) rinktinė.

Pirmajame trečiojo turo susitikime Lietuvos ledo ritulininkai 6:1 (2:0, 0:1, 4:0) sutriuškino trečią nesėkmę iš eilės patyrusią bei autsaiderių gretose žengiančią Estijos ekipą, o ketvirtadienio vakarą staigmena užbaigė šeimininkė Olandijos komanda, 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) nugalėjusi Kroatijos rinktinę.

Beje, po šios pergalės Lietuvos rinktinė užsitikrino teisę žaisti šiame divizione ir kitais metais bei tęsia kovą dėl čempionato apdovanojimų.

I diviziono B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai, po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija   3 2 1 0 0  8:5  8
2. Pietų Korėja         3 2 0 0 1  16:7 6
3. Lietuva              3 2 0 0 1  8:5  6
4. Kroatija             3 1 0 1 1  8:9  4
5. Olandija             3 1 0 0 2  6:10 0
6. Estija               3 0 0 0 3  5:15 0

B grupės turnyrą laimėjusi rinktinė iškovos kelialapį į I diviziono A grupę, o paskutinėje vietoje likusi ekipa iškris į II divizioną.