„Neptūnui“ nepavyko išplėšti pergalės iš „Lietuvos ryto“

Pirmadienį Vilniuje ketvirtą kartą šiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone susitiko vietos „Lietuvos rytas“ (31/4) ir Klaipėdos „Neptūnas“ (29/7) – pergalę rezultatu 84:75 (23:12, 30:18, 18:20, 13:25) iškovojo šeimininkai.
„Lietuvos ryto“ ir  „Neptūno“ komandų varžybos. T. Vinicko (DELFI) nuotr.
„Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ komandų varžybos. T. Vinicko (DELFI) nuotr.

Svečiams pirmadienį negalėjo padėti susižeidęs Martynas Mažeika.

Iki tol vykusios visos trys šių komandų tarpusavio dvikovos klostėsi itin atkakliai: sostinėje prireikė pratęsimo (94:90 laimėjo „Neptūnas“), kartą tam, kad išplėštų pergalę, Mike'as Moseriui pakako vos 0,8 sekundės (87:86 „Lietuvos ryto“ naudai), o dar vieną sykį vilniečiai nugalėjo kiek užtikrinčiau – 73:65.

Iki LKL reguliariojo sezono pabaigos likus 3-4 turams „Lietuvos rytas“ turnyro lentelėje žengia pirmas, o „Neptūnas“ – trečias.

Rungtynes pradėjo Žygimantas Janavičius, Martynas Gecevičius, Mindaugas Lukauskis, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas „Lietuvos ryto“ komandos gretose bei  Mustafa Shakuras, Deividas Gailius, Justas Sinica, Donatas ir Simas Galdikas „Neptūno“ startiniame penkete.

Rungtynių eiga:

Susitikimą šešiais taškais iš eilės pradėjo agresyviai nusiteikęs Gediminas Orelikas ir „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį – 6:0.

Estafetės lazdelę iš komandos draugo perėmė Antanas Kavaliauskas, pasižymėjęs penkiais taškais. Rungtynių rezultatas tapo 11:5.

Prie jų prisijungus Mindaugui Lukauskiui ir Martynui Gecevičiui šeimininkų persvara išsaugo jau iki 13 taškų – 18:5.

Puikiai gynęsi vilniečiai pirmą kėlinį laimėjo rezultatu 23:12.

Antrą ketvirtį dvitaškiu atidarė Billy Baronas, netrukus jam pritarė ir iš toli pataikęs G. Orelikas. Rezultatas – 28:12.

K. Maksvyčio paprašyta minutės petraukėlė nepadėjo –  G. Orelikas tęsė savo šou, gražius du taškus iš po krepšio pelnė ir A. Kavaliauskas. Rezultatas tapo 33:12.

Įpusėjus kėliniui po tritaškių G. Oreliko ir Ado Juškevičiaus atakų skirtumas šoktelėjo jau iki 24 taškų – 42:18.

Prieš pat didžiąją pertrauką tolimą šūvį smeigė Mindaugas Girdžiūnas, tačiau Ž. Janavičius atsakė taikliu dvitaškiu per rankas. Rezultatas – 53:30.
Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir krepšininkams atsipūtus: po M. Lukauskio reido praraja tarp komandų jau 26 taškai - 58:32.

Tuomet Arnas Butkevičius, Simas Galdikas ir Mindaugas Girdžiūnas tris atakas iš eilės užbaigė pelnydami po tris taškus ir kiek priartino klaipėdiečius prie pergalės. Rezultatas buvo 61:41.
Vis dėlto prieš lemiamą kėlinį „Neptūno“ deficitas buvo didesnis nei 20 taškų – 71:50 pirmavo „Lietuvos rytas“.

Ketvirtame ketvirtyje atsipalaidavę vilniečiai leido svečiams spurtuoti 14:0 ir sumažinti savo atsilikimą iki 14 taškų. Likus žaisti 5 minutėms rezultatas buvo 77:67.
Penkis taškus iš eilės pelnęs Donatas Zavackas dar labiau padidino intrigą. Skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 79:72.

Visgi „Lietuvos ryto“ pergalę paskutinę minutę įvirtino įspūdingas G. Oreliko tritaškis – 84:75.