R. Berankis poroje su rusu laimėjo pirmą per karjerą ATP turnyrą

Ričardas Berankis pirmą kartą per savo karjerą triumfavo ATP serijos teniso turnyre.

Tokio rango varžybose nugalėti 24 metų lietuviui pavyko ne vienam, bet poroje su Rusijos tenisininku Teimurazu Gabašviliu.

R. Berankis ir T. Gabašvilis laimėjo ATP serijos „Fayez Sarofim & Co US Men`s Clay Court Championship“ (JAV) dvejetų varžybas, kai finale po 64 minučių kovos 6:4, 6:4 įveikė filipiniečio Treato Huey ir amerikiečio Scotto Lipskio duetą.

„Mano pirmasis ATP trofėjus! Jaučiuosi labai laimingas!“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė Lietuvos tenisininkas.

Nugalėtojai užsitikrino po 250 ATP dvejetų reitingo taškų bei 26 980 dolerių čekį.

Šie tenisininkai net neturėjo žaisti šio turnyro dvejetų varžybose, nes jie telkėsi į asmenines kovas.

Į dvejetų turnyrą R. Berankis ir T. Gabašvilis praėjo, kai pasitraukė amerikiečiai Ryanas Harrisonas ir Jackas Sockas.

Tiek R. Berankiui, tiek T. Gabašviliui tai buvo pirmasis laimėtas ATP serijos turnyras. Jo prizinį fondą sudarė 488 tūkst. JAV dolerių.

Iki šiol 24 metų lietuvis tokio rango dvejetų varžybų finale nėra žaidęs.

29 metų gruzinų kilmės Rusijos tenisininkas vienintelį kartą ATP finale žaidė prieš 8 metus, kai Indianapolyje triumfavo su I. Karlovičiumi.

Pakeliui į finalą lietuvis su Rusijos atstovu didžiausią staigmeną pateikė ketvirtfinalyje, kai 7:6 (9:7), 7:5 – įveikė favoritais laikytus amerikiečius dvynius Bobą ir Mike`ą Bryanus, Hjūstone laimėjusius penkis kartus.

Šio turnyro vienetų varžybų šešioliktfinalyje 80-ą vietą ATP reitinge užimantis 24-erių metų R. Berankis 2:6, 6:7 (5:7) pralaimėjo bendraamžiui argentiniečiui F. Delbonisui (72).

Lietuvio partneris T. Gabašvilis vienetų reitinge pasaulyje yra 79-as. Cunamio pravardę įgijęs tenisininkas yra buvęs 52-as pernai.

T. Gabašvilis yra gimęs Tbilisyje (Gruzija), kur būdamas šešerių ir pradėjo žaisti tenisą. Būdamas devynerių su tėvais jis persikėlė gyventi į Maskvą.