captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuviai sėkmingai pradėjo Baltijos valstybių plaukimo čempionatą Kaune

Balandžio 10–11 dienomis Kauno plaukimo centro baseine vyksta Baltijos šalių plaukimo čempionatas ir Baltijos šalių jaunių plaukimo mačas. Tai – pirmos tokio masto tarptautinės varžybos rekonstruotame baseine, kuriame varžysis 281 plaukikas iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos. Varžybos įtrauktos į 2015 metų FINA pasaulio čempionato ir 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos varžybų sąrašus, tad visi jose pasiekti normatyvai bus užskaityti.
D. Rapšys, R. Achmedovo (DELFI) nuotr.
D. Rapšys, R. Achmedovo (DELFI) nuotr.

Balandžio 10–11 dienomis Kauno plaukimo centro baseine vyksta Baltijos šalių plaukimo čempionatas ir Baltijos šalių jaunių plaukimo mačas. Tai – pirmos tokio masto tarptautinės varžybos rekonstruotame baseine, kuriame varžysis 281 plaukikas iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos. Varžybos įtrauktos į 2015 metų FINA pasaulio čempionato ir 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atrankos varžybų sąrašus, tad visi jose pasiekti normatyvai bus užskaityti.

Baltijos šalių plaukimo čempionate dalyvauja visi šiuo metu geriausi Lietuvoje esantys plaukikai: Giedrius Titenis, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Povilas Strazdas ir Jūratė Ščerbinskaitė, o taip pat – 87 Estijos ir 45 Latvijos plaukikai.

Sėkmingai pirmą varžybų dieną startavo Lietuvos rinktinė, laimėjusi 6 asmenines rungtis ir moterų 4 po 100 metrų laisvu stiliumi estafetę. J. Ščerbinskaitė laimėjo 400 m laisvu stiliumi rungtį (4 min. 23,51 sek.), kartu su komandos draugėmis triumfavo jau minėtoje estafetėje ir buvo antra 100 metrų plaukime laisvu stiliumi (58,69 sek.).

D. Rapšys tapo 100 metrų plaukimo nugara rungties nugalėtoju (54,70 sek.) ir su kitais rinktinės nariais užėmė antrą vietą 4 po 100 metrų laisvu stiliumi estafetėje.

Penktadienį pirmas vietas taip pat užėmė Viktė Labanauskaitė (200 m krūtine, 2:32,18), Pijus Mackevičius (200 m peteliške, 2:09,26), Grantas Dapkus (400 m laisvu stiliumi, 4:06,28) ir P. Strazdas (200 m kompleksinis, 2:04.68).

G. Titenis 50 metrų krūtine distancijoje turėjo tenkintis antra vieta (28,25). Dvi rungtis laimėjo ir Latvijos atstovė Gabriela Nikitina.

Iš 18-os penktadienio varžybų plaukimų Lietuva laimėjo 7, Estija – 6, o Latvija – 5. Čempionatas Kaune tęsis ir šeštadienį.

Pirmos varžybų dienos rezultatai:

Moterų 100 m laisvu stiliumi

1. Gabriela Nikitina (Latvija) – 58,43 sek.
2. Jūratė Ščerbinskaitė (Lietuva) – 58,69
3. Diana Jaruševičiūtė (Lietuva) – 59,13

Vyrų 100 m laisvu stiliumi

1. Piotr Degteriov (Estija) – 49,71 sek.
2. Jevgenijus Rogožinas (Lietuva) – 51,23
3. Andri Aedma (Estija) – 52,14

Moterų 200 m krūtine

1. Viktė Labanauskaitė (Lietuva) – 2 min. 32,18 sek.
2. Aliona Rybakova (Latvija) – 2:32,80
3. Marija Romaniuk (Estija) – 2:35,61

Vyrų 200 m krūtine

1. Danijil Bobrov (Latvija) – 2 min. 16,28 sek.
2. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 2:17,26
3. Edvinas Mažintas (Lietuva) – 2:21,54

Moterų 100 m nugara

1. Sigrid Sepp (Estija) – 1 min. 04,05 sek.
2. Ugnė Mažutaitytė (Lietuva) – 1:04,28
3. Arina Baikova (Latvija) – 1:04,93

Vyrų 100 m nugara

1. Danas Rapšys (Lietuva) – 54,70 sek.
2. Gytis Stankevičius (Lietuva) – 57,08
3. Pavel Vilcan (Latvija) – 57,20

Moterų 200 m peteliške

1. Gerda Pak (Estija) – 2 min. 19,35 sek.
2. Alina Taran (Lietuva) – 2:25,87
3. Bena Sarapaitė (Lietuva) – 2:29,80

Vyrų 200 m peteliške

1. Pijus Mackevičius (Lietuva) – 2 min. 09,26 sek.
2. Arkadij Kalinovskij (Estija) – 2:09,38
3. Artūras Kudelko (Lietuva) – 2:11,16

Moterų 400 m laisvu stiliumi

1. Jūratė Ščerbinskaitė (Lietuva) – 4 min. 23,51 sek.
2. Greta Gataveckaitė (Lietuva) – 4:30,79
3. Kristina Toločkaitė (Lietuva) – 4:42,24

Vyrų 400 m laisvu stiliumi

1. Grantas Dapkus (Lietuva) – 4 min. 06,28 sek.
2. Jonas Zakarauskas (Lietuva) – 4:11,17
3. Matas Lataitis – (Lietuva) – 4:15,42

Moterų 200 m kompleksinis

1. Margaret Markvardt (Estija) – 2 min. 23,21 sek.
2. Arina Baikova (Latvija) – 2:25,98
3. Erika Martišiūtė (Lietuva) – 2:26,94

Vyrų 200 m kompleksinis

1. Povilas Strazdas (Lietuva) – 2 min. 04,68 sek.
2. Martin Liivamaegi (Estija) – 2:04,76
3. Eimantas Milius (Lietuva) – 2:09,67

Moterų 50 m krūtine

1. Marija Ramaniuk (Estija) – 32,42 sek.
2. Karleen Kersa (Estija) – 32,66
3. Viktė Labanauskaitė (Lietuva) – 32,89

Vyrų 50 m krūtine

1. Nikolaj Maskalenka (Latvija) – 28,01 sek.
2. Giedrius Titenis (Lietuva) – 28,25
3. Andrius Šidlauskas (Lietuva) – 28,30

Moterų 50 m peteliške

1. Gabriela Nikitina (Latvija) – 27,80 sek.
2. Margaret Markvardt (Estija) – 28,33
3. Diana Jaruševičiūtė (Lietuva) – 28,48

1. Artūras Pesockis (Latvija) – 24,80 sek.
2. Janis Šaltanis (Latvija) – 25,12
3. Daniel Zaicev (Estija) – 25,13

Moterų estafetė 4 po 100 m laisvu stiliumi

1. Lietuva-1 (Diana Jaruševičiūtė, Justina Dilkaitė, Greta Pleikytė, Jūratė Ščerbinskaitė) – 3 min. 56,77 sek.
2. Latvia-1 – 3:59,74
3. Estija-1 – 4:04,13

Vyrų estafetė 4 po 100 m laisvu stiliumi

1. Estija-1 – 3 min 23,03 sek.
2. Lietuva-1 (Danas Rapšys, Deividas Grigalionis, Jevgenijus Rogožinas
ir Povilas Strazdas) – 3:23,27
3. Latvija-1 – 3:29,91

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...