„Žalgiris“ pergalingai baigė pasirodymą Eurolygoje

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ (4/8) krepšininkai sužaidė paskutines šio sezono Eurolygos rungtynes savo arenoje ir po atkaklios kovos 76:70 (12:12, 28:15, 11:28, 25:15) antrą kartą nugalėjo Belgrado „Crveną Zvezdą“ (3/10).
 „Žalgirio“ žaidėjas P. Jankūnas prieš „Crvena Zvezda“ komandos varžovą. R. Achmedovo (DELFI) nuotr.

Pirmą komandų dvikovą Serbijoje po įnirtingos kovos 70:68 laimėjo žalgiriečiai, tačiau nei jie, nei serbai, pirmame mače nepataikę nė vieno tritaškio iš 19-os mestų, vilčių patekti į ketvirtfinalį nebeturi.

„Žalgiris“ varžybas pradėjo su Luku Lekavičiumi, Jamesu Andersonu, Edgaru Ulanovu, Pauliumi Jankūnu ir Robertu Javtoku startiniame penkete.

„Crvenos Zvezdos“ starto penketas: Stefanas Jovičius, Branko Lažičius, Luka Mitrovičius, Nikola Kaliničius ir Bobanas Marjanovičius.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviai: taikliais dvitaškiais apsikeitė tik Lukas Lekavičius ir Bobanas Marjanovičius – 2:2. Komandos ir toliau sunkiai rinko taškus: po Pauliaus Jankūno tritaškio sužaidus jau 6 minutes rezultatas tapo 5:4.

Kėlinio pabaigoje prasiveržęs po krepšiu du taškus pelnė Artūras Milaknis, o baigiantis atakos laikui tritaškį švystelėjo P. Jankūnas. Rezultatas tapo lygus 12:12.

Po gražios Dariaus Songailos ir Artūro Gudaičio kombinacijos bei akrobatinio Willo Cherry metimo nė viena komanda neišsiveržė į priekį – rezultatas liko 19:19.

Jamesas Andersonas smeigė tolimą šūvį, P. Jankūnas realizavo keturias baudas iš eilės ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį – 26:22.

Netrukus daugiausiai A. Milaknio pastangomis šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą iki dviženklio – 37:26.

Prieš pat didžiąją pertrauką skelbiančią sireną tritaškį dar spėjo įmesti ir nuo suolo pakilęs Siimas-Sanderis Vene. Rezultatas tapo 40:27.

Trečią kėlinį daug sėkmingiau pradėjo serbai, kurie laimėjo atkarapą 9:0 ir daugiau nei perpus sumažino „Žalgirio“ turėtą persvarą – 40:36.

Tuo šeimininkų bėdos nesibaigė: Charleso Jenkinso ir B. Marjanovičiaus vedama „Crvena Zvezda“ užbaigė spurtą 18:4 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 44:45.

Ketvirtį Belgrado komanda laimėjo net 28:11 ir paliko „Žalgirį“ sau už nugaros rezultatu 51:55.

Lemiamą kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo agresyviai nusiteikęs W. Cherry. Iš žalgiriečių deficito teliko vienas taškas – 56:57.

Deja, varžovai irgi nesnaudė: Maikas Zirbesas pataikė iš arti, o Jaka Blažičius pridėjo tritaškį ir Gintaras Krapikas vėl buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Rezultatas tuo metu buvo 56:62.

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos Darius Sonaila ir W. Cherry surinko po keturis taškus, o rezultatas vėl tapo lygus – 64:64.

Sunkiu metu tritaškį iš aikštelės kampo pataikė P. Jankūnas, o J. Andersonas sugrūdo į krepšį ore pakibusį kamuolį. Žalgiriečiai pirmavo 73:69 likus mažiau nei vienai minutei iki varžybų pabaigos.

„Žalgirio“ pergalę vainikavo taiklus A. Milaknio tritaškis per rankas. Rungtynės baigėsi rezultatu 76:70.