Anglijos rinktinė sutriuškino Lietuvą 4:0

Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėse „Wembley“ stadione Lietuvos futbolo rinktinė neprilygo Anglijai ir patyrė triuškinantį pralaimėjimą 0:4 (0:2).

Per pirmas 20 minučių lietuviai vos nepraleido trijų įvarčių, tačiau dukart padėjo virpstas ir skersinis. Anglijos rinktinė svajonių debiutą surengė per 80 sek. po pasirodymo aikštėje įmušęs Harry Kane`as.

90 tūkst. žiūrovų akivaizdoje žaidę anglai nuo mačo pradžios čiupo jautį už ragų, o ypač pasižymėjo Wayne`as Rooney. Komandos kapitonas po puikaus perdavimo iš aikštės gilumos jau 3-ąją minutę smūgiavo į lietuvių vartų virpstą.

Ilgai nesidžiaugėme. Itin gražiai lietuvių gynybą draskęs Danny Welbeckas jau 7-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, kurį atmušė Giedrius Arlauskis, tačiau vaikiška gynėjų klaida leido W. Rooney įmušti įvartį.

19 min. D. Welbeckas eilinį kartą išmaudė lietuvių gynyba, bet po jo perdavimo galva smūgiavęs W. Rooney pataikė į virpstą.

Per pirmą kėlinį anglai kamuolį valdė daugiau nei 60 proc. laiko. Lietuviai vienintelę kiek įsimintinesnę ataką surengė 33 minutę, kai Deivydas Matulevičius atsidūrė prie pat vartų, tačiau kamuolys buvo labai nepatogus ir, susipynus kojoms, smūgio jam atlikti nepavyko.

Antrą įvartį Anglija įmušė jau paskutinę minutę. Nuo kampinio gairelės Jordanas Hendersonas atliko perdavimą W. Rooney, kuris galingai smūgiavo vartų link. Žaidėjų maišalynėje D. Welbeckas galva nukreipė kamuolį vartų link, tačiau šis dar lietė Tadą Kijanską, nuo kurio ir atsidūrė vartuose.

Antrajame kėlinyje atsipalaidavę anglai ir toliau draskė lietuvių gynybą – puikiai žaidė R. Sterlingas ir D. Welbeckas. Anglų gynėjai rungtynėse nuobodžiavo, lietuviai net ir kelių gautų standartinių situacijų neišnaudojo.

59 min. Lietuvos rinktinės gynėjai ir vėl suklydo, kai nesugebėjo uždaryti žemo ir galingo W. Rooney perdavimo iš krašto. R. Sterlingas aplenkė visus ir iš arti sušaudė puikiai žaidusį G. Arlauskį.

74 min. į aikštę vos prieš 78 sek. žengęs Anglijos rinktinės debiutantas Harry Kane`as po W. Rooney perdavimo įmušė puikų įvartį galva.