Po aršios kovos „Žalgiris“ atsilaikė prieš Atėnų „Panathinaikos“

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje sužaistos Eurolygos turnyro TOP-16 etapo E grupės dešimto turo paskutinės rungtynės. Po Kauno „Žalgirio“ krepšininkams sėkmingų pirmųjų kėlinių paskutiniuosius kėlinius rezultatas kelis kartus buvo lygus, tačiau kauniečiams pavyko atsilaikyti prieš Atėnų „Panathinaikos“ komandą ir laimėti rezultatu 76:70.
„Žalgirio“ ir „Panathinaikos“ rungtynės. R. Achmedovo (DELFI) nuotr.

Pastaruosiuose dviejuose turuose Atėnų ekipa patyrė nesėkmes dvikovose su pagrindiniais konkurentais - Tel Avivo „Maccabi“ ir Barselonos „Barcelona“ klubais.  Pirmą komandų susitikimą Graikijos sostinėje Atėnuose rezultatu 77:58 laimėjo „Panathinaikos“ komanda.

„Žalgiris“ startinis penketas buvo Willas Cherry, Edgaras Ulanovas, Jamesas Andersonas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Rungtynės prasidėjo abipusėmis klaidomis ir netaikliais metimais. J. Andersonas nesugebėjo kamuolio išmesti iš užribio neperžengęs linijos. Šeštoje atakoje pirmus taškus pelnė P. Jankūnas (2:0). Po W. Cherry tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 5:0, bet Estebanas Batista sušvelnino santykį (5:2). P. Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, o Vladimiras Giankovitsas ir A. J. Slaughteris - iš po krepšio (7:6)

Netrukus J. Andersonas tolimu metimu persvarą padidino iki 4 taškų (10:6), bet E. Batista atsidūrė greitos atakos smaigalyje (10:8). P. Jankūnas ir E. Batista apsikeitė dvitaškiais (12:10). R. Javtokas (2-tšk.) ir Artūras Milaknis (3-tšk.) truktėlėjo kauniečius pirmyn (17:10), bet labai nelaiku tritaškį pataikė ir Nikas Pappas. Po pirmų dešimties žaidimo minučių „Žalgiris“ pirmavo - 17:13.

Antras ketvirtis prasidėjo Jameso Gisto tolimu metimu, po kurio kamuolys net nesiekė lanko. J. Andersonas įmetė baudas (19:13), o N. Pappas prasmuko po krepšiu (19:15). Po Luko Lekavičiaus metimo iš vidutinio nuotolio „Žalgiris“ įgijo 6 taškų pranašumą (21:15). Kauniečiams nesisekė stabdyti vikraus N. Pappo (21:17). Mūsiškiai nuolat pirmavo 5-6 taškų pranašumu (24:18, 25:20). E. Ulanovas tritaškiu dar labiau atitolino aikštės šeimininkus (28:20). Po abiejų „Žalgirio“ legionierių iš JAV dvitaškių persvara išaugo iki rekordinės 12 taškų (32:20).
Ją sumažino Atonio Fotsio tritaškis (32:23). Bet W. Cherry du kartus iš eilės taip pat buvo taiklus iš už tritaškio zonos (38:27). Kėlinys baigėsi Dimitrio Diamantidžio bauda ir W. Cherry netaikliu metimu. Po antrojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 11 taškų skirtumu - 39:28.

Vis tik trečias ketvirtis prasidėjo vienu A. Milaknio (42:28, +14)  ir dviem V. Giankovitso tritaškiais (42:34). J. Gistas metimu iš po krepšio, o N. Pappas tolimu metimu dar labiau sumažino deficitą (42:39). Dar po akimirkos komandas skyrė vos taškas (42:41), bet su pražanga pataikė W. Cherry iš po krepšio įmetė R. Javtokas (47:41). Gerą žalgiriečių atkarpą pratęsė P. Jankūno tritaškis (50:43). N. Pappas dukart iš eilės pataikė iš trijų taškų zonos, įmetė baudą ir viskas prasidėjo iš naujo (52:52). Lygiosios buvo pirmą kartą nuo rezultato 0:0. Kėlinio pabaigoje Lukas Makrokefelidis pirmą kartą išvedė į priekį „Panathinaikos“ ekipą (52:55), tačiau jam puikiu tritaškiu atsakė J. Andersonas. Po 30 min. mūšio rezultatas tapo lygus- 55:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Dariaus Songailos metimu iš po krepšio (57:55). Tuo pačiu atsakė ir J. Gistas (57:57). Vyko lygi kova taškas į tašką (59:59). J. Andersonas trim baudomis kiek atitolino „Žalgirį“ (62:59). Varžovai neleido mūsiškiams pabėgti (62:61). Į P. Jankūno dvitaškį V. Giankovitsas atsakė tritaškiu (64:64). N. Pappas antrą kartą persvėrę santykį (64:66, likus 4 min.), bet A. Milaknis paskutinę atakos sekundę pataikė tritaškį (67:66).  Šis „Žalgirio“ snaiperis kitoje atakoje trenkė dar vieną tolimą „bombą“ (70:66).

Po W. Cherry metimo iš po krepšio, likus 59 sek., mūsiškiai pirmavo – 72:68. Po netaiklaus metimo žalgiriečiai atkovojo kamuolį po varžovų krepšiu ir išprovokavo pražangą. W. Cherry baudas pataikė (74:68, likus 38,9 sek.). Kauniečiai prasižengė  dar du kartus, bet be baudos metimų laimėjo ir laiko. DeMarcusas Nelsonas neįmetė dviejų baudų ir priartino „Žalgirį“ prie pergalės (likus 23, 8 sek.). Deja, E. Ulanovo baudos metimai buvo netaiklūs.

Likus 15 sekundžių iki rungtynių pabaigos N. Pappas įmetė iš po krepšio (74:70). Graikai tuoj pat prasižengė prieš P. Jankūną. Kaunietis įmetė baudas (76:70, likus 14,4 sek.). Priešininkų metimas netaiklus, žalgiriečiai atkovojo kamuolį ir laimėjo rungtynes - 76:70.