D. Motiejūnas vedė iš kantrybės NBA žvaigždę, bet „Rockets“ pralaimėjo principinį mačą

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Portlande vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse vietos „Trail Blazers“ (42/20) klubas 105:100 (26:29, 28:24, 26:21, 25:26) įveikė Hiustono „Rockets“ (43/21) komandą su Donatu Motiejūnu.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes šeimininkai pirmavo 11 taškų skirtumu (94:83), tačiau tada net 17 taškų iš eilės „Rockets“ ekipai pelnė vienas Corey Breweris ir intriga atgijo – 101:100 (likus 15 sek.). Arronui Afflalo realizavus abi baudas tas pats C. Breweris galėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą, bet jo iš tritaškio zonos paleistas kamuolys atsitrenkė į lanką ir pergalė atiteko „Blazers“.

Portlando ir Hiustono atstovai kovoja dėl antros vietos Vakarų konferencijoje. Ją kol kas užima Memfio „Grizzlies“, kurių sąskaitoje – 45 pergalės ir 19 pralaimėjimų.

D. Motiejūnas per 29 min. surinko 10 taškų (2/6 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 0/4 baudos), atkovojo 4 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Lietuvis itin sėkmingai stumdėsi su NBA žvaigžde LaMarcusu Aldrdige'u, kuriam per pirmos pusantros trečio kėlinio minutės uždirbo tris pražangas iš eilės ir privertė atsisėsti ant atsarginių suolo. Iš viso L. Aldridge'as per dvikovą prasižengė penkis kartus – visus juos prieš D-Mo ir net keturios iš penkių pražangų jam buvo skirtos puolant.

„Blazers“: LaMarcusas Aldridge'as 26 (12/20 metimų iš žaidimo, 1/1 bauda, 14 atk. kam., 5 klaidos, 5 pražangos), Nicolas Batumas 18, Robinas Lopezas 16 (10 atk. kam.), Damianas Lillardas 14, Arronas Afflalo 9 taškai.

„Rockets“: Corey Breweris 23, Jamesas Hardenas 18 (7/19 metimai iš žaidimo), Terrence'as Jonesas 17 (12 atk. kam.), Trevoras Ariza 11, Donatas Motiejūnas 10, Joshas Smithas 9 taškai.

Primename, kad „Blazers“ ir „Rockets“ susitiko praėjusių metų atkrintamosiose varžybose ir tuomet dramatišką seriją 4:2 laimėjo portlandiečiai.