„Lietuvos rytas“ sutriuškino „Žalgirio“ ekipą

Sekmadienį popiet dar vienam krepšinio mūšiui išsirikiavo aršiausi priešai – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mače žaidė Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“. Šį kartą įtemptos kovos nebuvo – fantastiškai atakavę vilniečiai namuose sutrypė varžovus rezultatu 93:66 (27:17, 25:8, 25:20, 16:21).
 „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ komandų varžybos. M. Ažušilio (DELFI) nuotr.

Tai pirma „Lietuvos ryto“ pergalė prieš „Žalgirį“ šiame sezone. Abi anksčiau vykusias LKL rungtynes laimėjo Lietuvos čempionai (84:82 ir 91:77). Žalgiriečiai varžovus įveikė ir LKF taurės turnyro finale (82:76).

Ši dvikova buvo itin svarbi kovoje dėl LKL reguliaraus sezono nugalėtojo titulo. „Lietuvos rytui“ iškovojus pergalę, trys ekipos turnyro lentelės viršuje yra suklupusios po 4 kartus ir išsaugojo viltis įgyti namų aikštelės pranašumą atkrintamosiose varžybose.

Pirmuosius mačo taškus pelnė Robertas Javtokas. Tris tarpusavio dvikovas šiame sezone laimėję Kauno ekipos krepšininkai rungtynių pradžioje jautėsi užtikrintai (2:6). Tačiau šeimininkai jokių nuolaidų daryti buvo nelinkę – įpusėjus kėliniui rezultatas išsilygino – 10:10.

Netrukus Adas Juškevičius pirmą kartą išvedė Vilniaus ekipą į priekį, dvitaškį pelnė Antanas Kavaliauskas. Po Ado tolimo metimo „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį penkių taškų skirtumu – 17:12. Tritaškį netrukus įmetė ir Gediminas Orelikas. Po pirmo ketvirčio vilniečiai buvo priekyje rezultatu 27:17.

Visus devynis dvitaškius ir du iš trijų tritaškių pirmajame kėlinyje pataikę Vilniaus klubo krepšininkai ir antrą ketvirtį pradėjo sėkmingai – tritaškį švystelėjo Travisas Leslie. Po dar vienos tolimos bombos, kurią paleido Martynas Gecevičius, Kauno klubo reikalai prastėjo (35:19).

Vilniečių tikslių tolimų metimų seriją pratęsė M. Moseris ir Ž. Janavičius, šeimininkų persvara išaugo iki daugiau nei 20 taškų – 43:22. Netrukus dar vienas M. Gecevičiaus tritaškis (46:22). Martynas su komandos draugais ir toliau neleido „Žalgirio“ krepšininkams atsigauti. Po dviejų kėlinių – triuškinanti „Lietuvos ryto“ persvara – 52:25.

Trečio kėlinio pradžioje neįtikėtinas Vilniaus klubo krepšininkų tempas kiek sulėtėjo ir aikštėje vyko lygus žaidimas. Tačiau įpusėjus kėliniui vis dar laikėsi fantastiškai didelė „Lietuvos ryto“ persvara – 58:30.

Kauno „Žalgirui“ reikalai prastai klostėsi ne tik gynyboje, bet ir puolime, o vilniečiai po truputėlį ėmė didinti persvarą. Po A. Kavaliausko baudų metimų šeimininkų pranašumas išaugo iki 32 taškų – 67:35. A. Juškevičius pataikė jubiliejinį dešimtą Vilniaus krepšininkų tritaškį (iš 14 bandymų), o vilniečių persvara toliau augo (77:42). Prieš paskutinį ketvirtį „Lietuvos rytas“ pirmavo rezultatu 77:45.

M. Moseris ketvirto kėlinio pradžioje galingu dėjimu sudrebino „Žalgirio“ krepšį ir dar kartą pademonstravo, jog sostinės ekipos krepšininkai neketina mažinti apsukų. Įpusėjus kėliniui Vilniaus klubas pirmavo rezultatu 83:53.

Tuomet dar po tritaškį pataikė A. Milaknis ir S. Vene, dvitaškį su bauda įsirašė W. Cherry ir „Žalgiris“ šiek tiek sumažino baisią šeimininkų persvarą (87:62).

Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškovojo įspūdingiausią sezono pergalę – „Žalgiris“ sutriuškintas rezultatu 93:66.