Lietuvos špagininkės suklupo kovoje su rusėmis ir ukrainietėmis

Slovėnijoje ketvirtadienį pasibaigusiame Europos jaunių (iki 17 metų) ir jaunimo (iki 20 metų) fechtavimosi čempionate paskutinės iš lietuvių startavusios Lietuvos merginos – Viktė Ažukaitė, Adelė Karoblytė ir Akvilė Katkovaitė – komandinėse jaunimo špagininkių varžybose užėmė dvyliktą vietą tarp devyniolikos komandų.
Fechtavimosi varžybos. I. Juodytės (BFL) asociatyvi nuotr.

Tryliktą reitingą turėjusios lietuvės pirmajame rate buvo laisvos, tačiau antrajame 26:45 pralaimėjo sidabro medalius vėliau iškovojusioms Rusijos merginoms.

Pirmajame turnyro dėl 9–16 vietų rate Lietuvos jaunės 45:36 įveikė Didžiosios Britanijos bendraamžes, tačiau pusfinalyje dėl 9–12 vietų 39:45 nusileido ukrainietėms, o mačą dėl vienuoliktosios vietos 33:45 pralaimėjo Rumunijos ekipai.

Aukso medalius iškovojo Vokietijos špagininkės, lemiamoje dvikovoje 45:38 įveikusios Rusijos komandą, o bronza atiteko Italijos rinktinei, kuri mažajame finale 45:27 nugalėjo Šveicarijos merginas.

Tai geriausias Lietuvos fechtuotojų pasirodymas šiame čempionate. Iki ketvirtadienio aukščiausia vieta – 19-ta – džiaugėsi asmeninėse jaunių varžybose startavusi Adelė Karoblytė.