„Žalgiris“ užtikrintai žengė į LKF taurės finalą

Visi 12 „Žalgirio“ krepšininkai antras rungtynes iš eilės pelnė taškus ir kauniečiai be problemų žengė į LKF taurės finalą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Gintaro Krapiko auklėtiniai pusfinalyje 91:65 (31:19, 17:15, 21:14, 22:17) nušlavė Utenos „Juventus“ komandą ir sekmadienį finale kausis su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Dvejose tarpusavio dvikovose LKL pirmenybėse šį sezoną pasidaliję po pergale ir abu mačus pabaigę vos 1 taško skirtumu, šį kartą Kauno ir Utenos klubai atkaklių rungtynių žiūrovams nepadovanojo.

„Žalgiris“ dvikovą pradėjo trimis tritaškiais iš eilės ir pelnė pirmus 11 rungtynių taškų. Šovę į priekį, kauniečiai niekada ir neatsilikinėjo.

Po penkių iš eilės Ovidijaus Varanausko taškų antrajame kėlinyje „Juventus“ buvo priartėję iki 30:35, tačiau tada Pauliaus Jankūno vedami kauniečiai spurtavo 13:4 ir įpusėjus dvikovai pirmavo 48:34. P. Jankūnas prie šio spurto prisidėjo 6 taškais.

Trečio kėlinio pabaigoje du iš eilės Siimo Sanderio Vene dėjimai inicijavo dar vieną kauniečių spurtą – 10:2, ir komandas jau skyrė daugiau nei 20 taškų (69:48). Paskutiniame ketvirtyje progą pasižymėti gavo ir iki tol taškų nepelnę žaidėjai – Darius Songaila, Lukas Lekavičius bei Vaidas Kariniauskas.

„Žalgiris“ šį kartą neregistravo Tomo Dimšos ir Donato Tarolio, kurie žaidė ketvirtfinalio mače su Panevėžio „Lietkabeliu“.

Kauniečiai šiame susitikime atliko net 25 rezultatyvius perdavimus, o dvitaškius metė 73,7 proc. taiklumu (28/38).

LKF taurės finale kauniečiai žais po dvejų metų pertraukos. Pernai jie suklupo pusfinalyje, o užpernai turnyre nedalyvavo. Su „Lietuvos rytu“ LKF taurės finale jie nebuvo žaidę nuo 2011 metų.

„Juventus“: Rashaunas Broadusas 12, Edgaras Stanionis 11, Nikita Barinovas 10 (8 atk. kam.), Ovidijus Varanauskas 9.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 19, Artūras Gudaitis 12, Siimas Sanderis Vene 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulius Jankūnas 9, Willas Cherry ir Lukas Lekavičius po 8.