Europos grandai – italai ir ispanai – išsiskyrė taikiai

Lenkijoje ir Ukrainoje tęsiasi Europos futbolo čempionatas, o sekmadienį kovos prasidėjo C grupėje. Pirmoje sekmadienio dvikovoje Gdanske pasaulio ir Europos čempionai ispanai bei Italijos ekipa po gražios ir atkaklios kovos išsiskyrė taikiai – 1:1.
EPA-ELTA nuotr.

Prieš rungtynes Italijos rinktinės vartininkas Gianluigi Buffonas pripažino, kad favoritų statusas priklausys varžovams, tačiau, anot italo, futbole nutinka visko.

„Mes vis dar su kartėliu prisimename pralaimėjimą jiems po baudinių serijos praėjusiame Europos čempionate, tad motyvacijos nestokosime. Ispanija ir dabar yra favoritė, bet futbolas – nenuspėjamas žaidimas. Tikime, kad galime garbingai priešintis bet kuriam varžovui“, – G. Buffono žodžius cituoja Italijos futbolo asociacijos svetainė internete.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo ispanai – pirmą gana pavojingą progą ispanai sukūrė 8 min. kai iš baudos aikštelės smūgiavo Davidas Silva, tačiau Italijos rinktinės gynėjai kamuolį nukreipė į kampinį.

Po 3 min. vėl į vartus po greitos atakos smūgiavo D. Silva, tačiau šį kartą smūgis nebuvo stiprus ir G. Buffonas kamuolį atrėmė.

13 min. pirmas rimtesnis išbandymas Ikerui Casillas'ui – po Andrea Pirlo baudos smūgio Ispanijos ekipos vartų sargas kamuolį nukreipė už galinės linijos.

23 min. atakos smaigalyje atsidūrė Antonio Cassano, tačiau Italijos ekipos puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

34 min. vėl pavojingai smūgiavo A. Cassano – šį kartą kamuolį atrėmė I. Casillas. Po kelių akimirkų iš toli „šovė“ Claudio Marchisio, tačiau ir šį kartą I. Casillas buvo savo vietoje.

43 min. iš arti į vartus smūgiavo Cescas Fabregasas, tačiau Italijos gynėjai kamuolį blokavo.

Besibaigiant kėliniui į vartus iš toli smūgiavo Andresas Iniesta, tačiau kamuolys lėkė virš skersinio. Pavojingą ataką spėjo surengti ir italai – gavęs perdavimą iš krašto, į vartus galva kamuolį smūgiavo Thiago Motta, tačiau į smūgį sureagavo ir kamuolį atrėmė I. Casillas – po pirmo kėlinio 0:0.

Antras kėlinys prasidėjo pavojingu C. Fabregaso smūgiu – kamuolį atrėmė G. Buffonas. Netrukus sekė taip pat tolimas, bet netikslus Xavi smūgis.

Sužaidus 6 min. antrajame kėlinyje iš dešiniojo krašto smūgiavo A. Iniesta, o kamuolį už galinės linijos nukreipė G. Buffonas.

54 min. puikią progą turėjo Mario Balotelli – italas perėmė kamuolį iš Sergio Ramoso ir vienas išsiveržė prieš G. Buffoną. Tačiau M. Balotelli per ilgai uždelsė ir S. Ramosas ištaisė savo klaidą išmušdamas kamuolį iš po M. Balotelli kojų.

Po šio epizodo M. Balotelli sėdo ant suolo, o jį pakeitusiam Antonio di Natale daug laiko neprireikė – 60 min. puolėjas gavo puikų perdavimą, išsiveržė vienas prieš vartininką bei nukreipė kamuolį į tinklą - 1:0.

Tačiau italai džiaugėsi neilgai – po kelių minučių C. Fabregasas gavęs idealų perdavimą atstatė pusiausvyrą - 1:1.

74 min. prieš G. Buffoną iššoko vos prieš kelias akimirkas aikštėje pasirodęs Fernando Torresas, tačiau Italijos ekipos vartininko ispanui įveikti nepavyko.

Po šios atakos pavojus kilo prie Ispanijos vartų, kai gavęs perdavimą iš eigos smūgiavo A. di Natale, tačiau sudėtingas smūgis buvo netikslus.

85 min. pasižymėti galėjo F. Torresas – puolėjas bandė perkelti kamuolį per iš vartų išbėgusį G. Buffoną, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Per likusį laiką abi komandos spėjo sukurti galėjo pasižymėti, bet desperatiški veiksmai tikslo nepasiekė – 1:1.