Auksas – Rūta Meilutytė tapo pasaulio čempione

EPA-ELTA nuotr.

XI-ajame pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionate15-metė Lietuvos atstovė Rūta Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose - mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą.

R. Meilutytė priklausė ketvirtas takelis. Lietuvė greičiausiai sureagavo į starto signalą ir pirmoji įveikė pusę distancijos. Olimpinė čempionė savo pranašumu neleido suabejoti ir antroje rungties dalyje bei, atlaikiusi jamaikietės A. Atkinson konkurenciją, finišavo pirmoje vietoje.

8. Jin Zhao (Kinija) 30.43

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės – Europos rekordą.

Prezidentė pasveikino plaukikę R. Meilutytę su pergale

„Miela Rūta, vėl nugalėjai ir pradžiuginai Lietuvą! Mes didžiuojamės Tavimi. Nuoširdžiai sveikinu tapus pasaulio čempione ir pagerinus Europos rekordą. Visa Lietuva palaikė Tave ir labai džiaugiasi šia įspūdinga pergale. Tegul šis laimėjimas įkvepia Tave dar didesniems siekiams“, – sakoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė R. Meilutytei palinkėjo stiprybės, sėkmės, naujų pergalių ir gražių ateinančių švenčių.