Žalgiriečiai LKL čempionate antrą kartą nugalėjo „Lietuvos rytą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pirmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ namuose 91:77 (23:20, 21:18, 23:23, 24:16) nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“.
R. Achmedovo (delfi.lt) nuotr.

Aikštės šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo 23:20. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, svečiai persvėrė rezultatą savo naudai 32:27, bet žalgiriečiai susigrąžino pranašumą ir prieš ilgąją pertrauką buvo priekyje 44:38. Po trijų ketvirčių komandas taip pat skyrė šeši taškai – 67:61. 32-ąją min. „Lietuvos rytas“ atsiliko 65:69, bet Kauno klubas laimėjo atkarpą 16:2 ir 36-ąją min. nutolo 85:66, o priešpaskutinė susitikimo minutę įgijo 20 taškų pranašumą 91:71.

„Žalgiriui“ 16 taškų pelnė Artūras Milaknis, 13 – Džeimsas Andersonas (James Anderson), 12 – Edgaras Ulanovas, 11 – Vaidas Kariniauskas, 10 – Artūras Gudaitis, 9 – Paulius Jankūnas, 7 – Symas Sanderis Venė (Siim-Sander Vene), 6 – Robertas Javtokas, 5 – Vilas Čeris (Will Cherry), 2 – Darius Songaila.

„Lietuvos ryto“ gretose pasižymėjo Gediminas Orelikas. Jo sąskaitoje – 28 taškai. Antanas Kavaliauskas surinko 14 taškų, Adas Juškevičius – 13, Kšištofas Lavrinovičius – 8, Mindaugas Lukauskis – 7, Maiklas Mozeris (Michael Moser) – 5, Žygimantas Janavičius – 2.

Kauniečiai taikliau atakavo iš visų pozicijų ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 29-25.

Pirmajame rate žalgiriečiai išvykoje įveikė sostinės klubą 84:82.

„Žalgiris“ (19 pergalių/1 pralaimėjimas) pirmauja čempionate, o „Lietuvos rytas“ (16/4) užima trečiąją vietą.