EURO 2012 prasidėjo dramatiškomis Lenkijos ir Graikijos lygiosiomis 1:1

Varšuvoje rungtynėmis tarp Lenkijos ir Graikijos nacionalinių rinktinių prasidėjo XIV Europos futbolo čempionatas.
EPA-ELTA nuotr.

Vieni Senojo žemyno pirmenybių šeimininkų lenkai A grupės susitikime 58 tūkst. žiūrovų akivaizdoje savo naujame nacionaliniame stadione jėgas išmėgino su 2004 metų Europos čempionais graikais.

Pirmą sykį dvikova vyko po stogu – uždengtame stadione.

Pirmą įvartį smūgiu galvą 17-ą minutę pelnė Robertas Lewandowskis, rezultatą 50-ą minutę išlygino Dimitris Salpingidis.

70-ą minutę graikai turėjo galimybę persverti santykį, bet Georgios Karagounis nerealizavo 11 metrų baudinio.

Prieš čempionatą Lenkija sužaidė trejas draugiškas rungtynes, kurias visas laimėjo (1:0 prieš Latviją, 1:0 prieš Slovakiją ir 4:0 prieš Andorą). Graikijos komanda per pasirengimo ciklą sužaidė 1:1 su tais pačiais slovakais ir 1:0 nugalėjo Armėniją.