Startas Eurolygos „Top 16“ „Žalgiriui“ nenusisekė

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko 2014-ųjų metų užbaigti pergalingai. Eurolygos „Top 16“ etapo starte kauniečiai buvo priekyje du kėlinius, bet galiausiai išvykoje nusileido Stambulo „Galatasaray“ komandai 69:78 (22:20, 19:15, 14:22, 14:21).
Eurolygos nuotr.

Pirmuosius žalgiriečių taškus kabliu pelnė Robertas Javtokas, kitoje aikštės pusėje bloku varžovus apdovanojo Jamesas Andersonas, o netrukus tritaškį įskraidino Artūras Milaknis – 5:2.

Individualiai šeimininkų gynybą įveikė krepšio link prasibrovęs Paulius Jankūnas, tačiau „Galatasaray“ lyderiai Carlosas Arroyo ir Zoranas Ercegas pelnė 6 taškus be atsako ir persvėrė rezultatą (7:10).

Dviem taškais savo kraitį pildė R. Javtokas, po perimto kamuolio iš toli pataikė J. Andersonas – 12:10. Iš vidutinio nuotolio taikliai metė A. Milaknis, čia pat dvitaškį realizavo Vaidas Kariniauskas – 16:12. Dviejų tolimų metimų dėka šeimininkai vėl persvėrė rezultatą (16:18), bet ilgai netrukus tritaškiais atsakė ir „Žalgirio“ krepšininkai. Tolimą šūvį realizavo A. Milaknis, iš krašto trijų taškų vertės metimą pataikė P. Jankūnas bei kauniečiai po pirmojo ketvirčio turėjo dviejų taškų pranašumą – 22:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Edgaro Ulanovo taikliu dvitaškiu baigiantis atakos laikui – 24:20. Tuomet sekė du triuškinantys Artūro Gudaičio dėjimai. Visų pirma jam kamuolį puikiai įkišo kelis varžovus pritraukęs P. Jankūnas, o po to sėkmingai su aukštaūgiu sužaidė Willas Cherry – 28:23.

A. Gudaitis varžovus nustebino įskraidindamas tolimą bombą, prasiveržimą atliko aikštėje pasirodęs Tomas Dimša, o kauniečių atotrūkį iki aštuonių didino devintą tašką šiame kėlinyje pelnęs A. Gudaitis – 35:27.

Stambulo krepšininkai ilgai šeimininkauti Lietuvos čempionams neleido bei greitai išlygino rezultatą (35:35). „Žalgirį“ ketvirčio pabaigoje į priekį truktelėjo J. Andersonas. Amerikietis užsitęsusią kauniečių tylą nutraukė šūviu užmynus tritaškio liniją, taip pat pataikė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio – 39:35. Du taškus iš po krepšio po puikaus A. Milaknio perdavimo pridėjo R. Javtokas, ir ilsėtis svečiai išėjo turėdami apčiuopiamą persvarą – 41:35.

Iškart po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ užtikrintai darbavosi gynyboje. Varžovus bloku baudė V. Kariniauskas, užspausti šeimininkai net nesugebėjo persivaryti vidurio aikštės, o po perimto kamuolio dėjimu pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė J. Andersonas – 43:35. J. Andersonas įmetė vieną baudos metimą, iš trijų taškų zonos taikliai metė E. Ulanovas – 47:39.

Šeimininkai, surengę nedidelį spurtą, ištirpdė žalgiriečių pranašumą iki trijų (47:44). Pirmuosius savo taškus pelnė Darius Songaila, tačiau „Galatasaray“ pasinaudojo svečių klaidomis ir išlygino rezultatą – 49:49. Nepaisydamas kietos gynybos kabliu įmetė R. Javtokas (51:49). Per likusias nepilnas dvi minutes dešimtąjį tašką pelnė R. Javtokas, rezultatyviai krepšio link prasibrovė E. Ulanovas, galingą „stogą“ Sinanui Gulerui išrašė R. Javtokas, bet prieš ketvirtąjį kėlinį priekyje jau buvo turkai – 55:57.

Lemiamas rungtynių ketvirtis prasidėjo W. Cherry nesportine pražanga – 55:59. J. Andersonas baudos aikštelėje pastebėjo A. Gudaitį, tačiau šeimininkai priartėti „Žalgiriui“ neleido (57:63). E. Ulanovas pergudravo varžovą bei taikliai metė iš vidutinio nuotolio (59:63).

Tiesa, šeimininkai nemažino apsukų ir susikrovė devynių taškų pranašumą – 59:68. J. Andersonas taisė netaiklų savo metimą, be to, kitoje aikštės pusėje įspūdingai blokavo Keremo Gonlumo metimą (61:68). Tris taškus surinko V. Kariniauskas, bet tris klaidas iš eilės padarę žalgiriečiai atsidūrė ant bedugnės krašto – 64:72.

Nors tritaškį pataikė J. Andersonas, du taškus surinko R. Javtokas, Eurolygos „Top 16“ etapas buvo pradėtas nesėkme Stambule – 69:78.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15 (5 atk. kam., 2 blk.), R. Javtokas 12 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), A. Gudaitis 11 (4/4 dvit.), E. Ulanovas 9, A. Milaknis 8 (2 per. kam.), V. Kariniauskas 5 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), P. Jankūnas 5, D. Songaila 2, T. Dimša 2, W. Cherry 0, L. Lekavičius 0.

„Galatasaray“: S. Guleras 14 (7 atk. kam.), Z. Ercegas 14 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C. Arroyo 12 (5 rez. perd.).