„Man City“ triumfavo Romoje ir pateko į kitą UEFA Čempionų lygos etapą

Trečiadienį aštuoneriomis rungtynėmis E, F, G ir H grupėse finišavo UEFA Čempionų lygos pirmasis etapas – grupių varžybos. Paskutiniais laimingaisiais, patekusiais į kitą turnyro etapą, tapo „Manchester City“ ir Gelzenkircheno „Schalke“ klubai.

Romos Olimpiniame stadione vykusiame lemiamame mače dėl antros E grupės vietos „Manchester City“ 2:0 (0:0) nugalėjo AS „Romą“ ir, iškovojęs būtiną pergalę, žengė į aštuntfinalį.

Anglijos čempionus į priekį išvedė puikus Samiro Nasri įvartis, pasiektas 60 min. galingu smūgiu nuo kairio virpsto, o pergalę įtvirtino Pablo Zabaleta.

Kitame šios grupės susitikime Miuncheno „Bayern“ be didesnio vargo 3:0 (1:0) susitvarkė su Maskvos CSKA ir paliko pastarąjį be Europos varžybų.

Paskutinę akimirką tolyn prasibrovė ir Gelzenkircheno „Schalke 04“, kuri Slovėnijoje 1:0 (0:0) palaužė NK „Maribor“ pasipriešinimą ir vienu tašku aplenkė iki tol antroje G grupės pozicijoje buvusį Lisabonos „Sporting“ kolektyvą.

Portugalai šeštame ture Londone 1:3 (0:2) pralaimėjo Londono „Chelseai“. Šios gretose po kartą pasižymėjo Cescas Fabregas (iš 11 metrų baudinio), Andre Schuerrle ir Johnas Obi Mikelis.

Tuo metu Barselonoje sprendėsi, kas tas F grupės nugalėtojais. Namų sienos padėjo FC „Barcelonai“, kuri po Lionelio Messio, Neymaro ir Luiso Suarezo įvarčių 3:1 (1:1) įveikė PSG ekipą, trumpai pirmavusią po Zlatano Ibrahimovičiaus tikslaus smūgio 15 minutę.

Rungtynės:

E grupė

Miuncheno „Bayern“ 3 – 0 Maskvos CSKA
18' [1 – 0] Thomas Mueller (11 m)
84' [2 – 0] Sebastian Rode
90' [3 – 0] Mario Goetze

AS „Roma“ 0 – 2 „Manchester City“
60' [0 – 1] Samir Nasri
86' [0 – 2] Pablo Zabaleta

F grupė

Amsterdamo „Ajax“ 4 – 0 Nikosijos APOEL
45' [1 – 0] Lasse Schoene (11 m)
50' [2 – 0] Lasse Schoene
53' [3 – 0] Davy Klaassen
74' [4 – 0] Arkadiusz Milik

FC „Barcelona“ 3 – 1 PSG
15' [0 – 1] Zlatan Ibrahimovič
19' [1 – 1] Lionel Messi
42' [2 – 1] Neymar
77' [3 – 1] Luis Suarez

G grupė

Londono „Chelsea“ 3 – 1 Lisabonos „Sporting“
8' [1 – 0] Cesc Fabregas (11 m)
16' [2 – 0] Andre Schuerrle
50' [2 – 1] Jonathan Cristian Silva
56' [3 – 1] John Obi Mikel

NK „Maribor“ 0 – 1 Gelzenkircheno „Schalke 04“
62' [0 – 1] Max Meyer

H grupė

FC „Porto“ 1 – 1 Donecko „Šachtar“
50' [0 – 1] Taras Stepanenka
87' [1 – 1] Vincent Aboubakar

Bilbao „Athletic“ 2 – 0 Borisovo BATE
47' [1 – 0] Mikel San Jose
88' [2 – 0] Markel Susaeta Laskurain

Turnyro aštuntfinalio burtai bus traukiami kitą pirmadienį, gruodžio 15 d., o mačai vyks kitų metų vasario 17–18 ir 24–25 d.

Šio sezono UEFA Čempionų lygos nugalėtojas paaiškės 2015 m. birželio 6 d. Vokietijos sostinės Berlyno Olimpiniame stadione.