Eurolyga: „Žalgiris“ nusileido „Anadolu Efes“ – 57:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą Eurolygos savaitės rungtynėse namuose priėmė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą.
A. Koroliovo (BFL) nuotr.

Žalgiriečiai tragiškai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 2:16. Šeštoji pergalė „Anadolu Efes“ ekipai užtikrino vietą kitame etape, dėl kurios Kauno klubui dar teks pakovoti.

Kauno „Žalgiris“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 57:66 (2:16, 18:16, 16:16, 21:18).

„Žalgirio“ ir „Anadolu Efes“ dvikova buvo paskelbta savaitės rungtynėmis, tačiau jau po pirmojo kėlinio buvo aišku, kad šiame susitikime intrigos pritrūks. Blogiausią Eurolygos istorijoje kėlinį sužaidęs „Žalgiris“ per 10 minučių pataikė vieną taiklų metimą iš 14-os ir padarė 7 klaidas.

„Žalgiris“ tapo vos trečiu klubu Eurolygoje, kuriam pavyko pelnyti vos du taškus per kėlinį. Tokį antirekordą taip pat pasiekė Trevizo „Benetton“ ir Atėnų „Maroussi“ ekipos, kurios jau yra išnykusios iš krepšinio žemėlapio.

Rungtynių pradžioje sėkmingo žaidimo skonį pajutę turkai likusių rungtynių metu saugojo susikauptą pranašumą. Kauniečiai intrigą bandė grąžinti ketvirtajame kėlinyje, kai sėkmingą atkarpą sužaidė Jamesas Andersonas, tačiau amerikiečio pastangų nepakako.

Galutinis rezultatas įrodė, kad susitiko tikrai geriausiai besiginančios komandos šio sezono Eurolygoje.

Kauno ekipoje rezultatyviausias buvo keturis tritaškius pataikęs ir 18 taškų surinkęs Jamesas Andersonas. Paulius Jankūnas pridėjo 13 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

Turkijos ekipoje rezultatyviausias su 14 taškų buvo D. Draperis. S. Perperoglou surinko 13 taškų, o geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidęs Donnie McGrathas pelnė 12 taškų.

Prieš šias rungtynes pasirodė pranešimų, kad amerikietis gali sugrįžti į Kauno „Žalgirį“.

Pirmąsias šių komandų rungtynes Stambule per įnirtingą kovą laimėjo žalgiriečiai, 65:62.

Turkijos klubui dėl traumų negalėjo padėti pagrindinis vidurio puolėjas, rezultatyviausias „Anadolu Efes“ krepšininkas Nenadas Krstičius, taip pat jaunasis puolėjas Cedi Osmanas.

Ši nesėkmė žalgiriečių pozicijos kovoje dėl patekimo į „Top 16“ etapą per daug nesugadino, nes pralaimėjimą patyrė ir „Nizhny Novgorod“ ekipa.

„Žalgiris“: J. Andersonas 18 (4/10 trit.), P. Jankūnas 13 (9 atk. kam., 2 blk.), R. Javtokas 6 (3blk.), E. Ulanovas 6, A. Gudaitis 5, A. Milaknis 5, L. Lekavičius 3 (6 atk. kam.), D. Songaila 1, V. Kariniauskas 0, V. Lipkevičius 0.

„Anadolu Efes“: D. Draperis 14, S. Perperoglou 13 (8 atk. kam.), D. McGrathas 12, M. Bjelica 10.