D. Motiejūno žaidimas pribloškė, J. Valančiūnas pelnė 9 taškus

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Hiustone vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse vietos „Rockets“ (14/4) klubas 105:96 (34:28, 24:18, 36:22, 11:28) pranoko absoliučius lygos lyderius Memfio „Grizzlies“ (15/3) ir atkeršijo jiems už ankstesnę skaudžią nesėkmę 93:119.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Po Donato Motiejūno tritaškio inspiruoto spurto 10:0 trečiame kėlinyje šeimininkų persvara pasiekė net 26 taškus (86:60) ir viskas tapo aišku, tad pagrindiniai „Rockets“ žaidėjai, tarp jų ir lietuvis, buvo pasodinti ant atsarginių suolo, o „Grizzlies“ vėliau pavyko kiek sušvelninti savo atsilikimą.

Mačą starto penkete pradėjęs D. Motiejūnas per 25 minutes pelnė 15 taškų (6/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 0/1 bauda), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 varžovo metimą, 4 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė. Mūsiškiui būnant aikštėje rezultatas teksasiečių naudai pakrypo net +21 tašku, tai – geriausias rezultatas komandoje (tiek pats surinko ir Jamesas Hardenas).

D. Motiejūnas puikiai susitvarkė su abiem galingais „Grizzlies“ aukštaūgiais – Marcu Gasoliu (sezono vidurkis – 20,1 tšk.) ir Zachu Randolphu (vid. 16,3 tšk.). Lietuvis vienas įmetė beveik tiek pat taškų, kiek pastarieji kartu sudėjus – abu jie tesukrapštė po 8 taškus.

Be to, antro ketvirčio pabaigoje M. Gasolis po jam puolime skirtos pražangos prieš protingai sužaidusį D-Mo trenkė kamuolį į žemę ir užsidirbo techninę pražangą.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 21, Trevoras Ariza ir Jasonas Terry po 16, Donatas Motiejūnas 15 (7 atk. kam.), Kostas Papanikolaou 12, Tarikas Blackas 10 taškų (11 atk. kam.).

„Grizzlies“: Mike'as Conley 15, Jarnellis Stokesas 12, Tony Allenas 10, Beno Udrihas, Marcas Gasolis (4/8 dvitaškiai, 0/1 bauda), Zachas Randolphas (2/5 dvitaškiai, 4/6 baudos) ir Kosta Koufos po 8 taškus.

„Raptors“ ir J. Valančiūnas pasismagino su vienu iš autsaiderių „Jazz“
Kyle‘as Lowry sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, įmetė 39 taškus, o „Toronto Raptors“ (15/4) komanda su Jonu Valančiūnu svečiuose 123:104 (31:24, 38:29, 28:29, 26:22) nugalėjo vieną iš NBA autsaiderių „Utah Jazz“ (5/14) krepšininkus.

„Jazz“ komanda patyrė septintą pralaimėjimą iš eilės. Joe Ingleso dvitaškis antrajame kėlinyje sumažino skirtumą tarp ekipų iki 9 taškų. Tačiau tuomet iš toli pataikė K .Lowry, keturis taškus iš eilės įmetė Jonas Valančiūnas ir „Raptors“ prieš ilgąją pertrauką spurtavo 15:8 (69:53).

Po didžiosios pertraukos „Jazz“ mėgino atkurti intrigą ir sužaidė atkarpą 11:2, tačiau tai ir buvo viskas. Vėliau šeimininkai vėl krito į duobę, o ketvirtajame kėlinyje leidę įsisiautėti K. Lowry turėjo susitaikyti su triuškinančiu pralaimėjimu.

Kanados ekipa pataikė 57 proc. metimų (45/79), iš jų 11 taiklūs tritaškiai iš 21. J. Valančiūnas aikštėje žaidė 33 minutes, įmetė 9 taškus (4/9 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bokavo metimą ir dukart prasižengė.

„Raptors“: Kyle‘as Lowry 39 (9/17 dvit., 4/5 trit., 9/9 baud.), Louisas Williamsas ir Greivis Vasquezas po 17, Amiras Johnsonas ir Patrickas Pattersonas po 13, Terrence‘as Rossas 11, Jonas Valančiūnas 9.

„Jazz“: Derrickas Favorsas (9/13 dvit., 1/1 baud.) ir Enesas Kanteris (9/15 dvit., 1/2 baud., 9 atk. kam.) po 19, Gordonas Haywardas 16, Trey Burke‘as 15 (8 rez. perd.), Joe Inglesas 12, Rodney Hoodas 10.