Eurolyga: „Lietuvos rytas“ priešinosi tik tris kėlinius

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (1-6) Eurolygoje įrodė galintis panaikinti dviženklį pranašumą, bet 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 6:22) neįrodė esąs pajėgus įveikti „Barcelona“ komandą.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Eurolygos turnyro septinto turo rungtynėse Katalonijos sostinėje Vilniaus „Lietuvos rytas“ susitiko su D grupės lydere Barselonos „FC Regal Barcelona“ ekipa, kuriai atstovauja Šarūnas Jasikevičius, ir pralaimėjo varžovams 66:90 (18:27, 27:15, 15:26, 6:22). Po septynių turų komandos užima priešingas pozicijas. Katalonai laimėjo visus septynis susitikimus, o vieną pergalę savo sąskaitoje turintys vilniečiai toliau kovoja dėl ketvirtos vietos.

„Lietuvos rytui“ dėl traumų negalės padėti Artūras Jomantas ir Vilmantas Dilys.

Lietuvos rytas jau pirmame kėlinyje atsiliko nuo katalonų 11 taškų skirtumu (14:25), bet vėliau perėmė iniciatyvą ir antro kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą (39:41). Mūsiškiai pirmavo iki 27-os minutės (53:54). Tačiau vėliau vilniečiai pavargo ir leido galingajai „Barcelona“ komandai negrįžtamai pabėgti. Ketvirtame kėlinyje mūsiškai surinko vos 6 taškus.

Š. Jasikevičius žaidė 6 minutes, per kurias suklydo 4 kartus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Pirmus taškus pelnė varžovų aukštaūgis Ante Tomičius (2:0). Į P. Samardžiskio dvitaškį jo tiesioginis oponentas A. Tomičius atsakė 5 taškais iš eilės (7:2). Po Juano Carloso Navarro, kuris švenčia 15-os metų, praleistų Barselonos komandoje, jubiliejų, tritaškio skirtumas dar labiau šoktelėjo (10:4). Daugiausia N. Nedovičius pastangomis vilniečiams kurį laiką pavyko neleisti priešininkams toli pabėgti (14:10, 5 min.). Tačiau netrukus „Barcelona“ ekipa savo aukštaūgių pagalba atitrūko ir diktavo savo sąlygas (25:14). Leono Radoševičiaus taiklus metimas paskutinę kėlinio sekundę „Lietuvos rytui“ leido baigti pirmą ketvirtį su 9 taškų deficitu (27:18).

Antras kėlinys prasidėjo L. Radoševičiaus ir Deivido Dulkio dvitaškiais, mūsiškiai laimėjo atkarpą 6:0 ir priartėjo prie katalonų (27:24). Xavieras Pascualis paprašė minutės pertraukėlės. Į vieną varžovų baudą Dejanas Ivanovas atsakė tritaškiu ir vilniečiai priartėjo - 28:27. „Barcelona“ krepšininkai susikaupė ir pelnė 6 „sausus“ taškus (34:27). Mūsiškių taškų „sausrą“ nutraukė P. Samardžiskis ir N. Nedovičius (34:31). Toliau vyko atkakli kova. Po M. Katelyno tritaškio nuo lentos „Lietuvos rytas“ lipo varžovams ant kulnų (39:38). Netrukus L. Radoševičius dėjimu su pražanga pirmą kartą persvėrė santykį vilniečių naudai (39:41). R. Seibutis baudomis ir N. Nedovičius reidu po krepšiu padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki 4 taškų. Iki didžiosios pertraukos jis sumažėjo tik minimaliai - 42:45.

Trečias ketvirtis prasidėjo Pete'o Mickaelo taškais, bet tuo pačiu atsakė ir R. Seibutis (44:47). Vyko lygi ir atkakli kova (46:49, 49:49). Po antro šiose rungtynėse D. Ivanovo tritaškio vilniečiai pirmavo - 49:52. Tačiau greitai, 27-ą min., P. Mickaelas persvėrė rezultatą „Barcelona“ ekipos naudai - 55:54. Po kelių mūsiškių klaidų aikštės šeimininkai atsigavo ir įgijo 6 taškų pranašumą (65:59). Kėlinį baigė labai skaudus „Lietuvos rytui“ Marcelinho Huertas tritaškis paskutinėmis sekundėmis - 68:60.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo P. Mickaelo taškais (70:60). 32-ą minutę „Barcelona“ susikūrė rekordinę - 12 taškų - persvarą 72:60. „Lietuvos ryto“ krepšininkai akivaizdžiai pavargo, ėmė klysti bei nepataikyti laisvi, prastai kovojo dėl kamuolio, o varžovai tolo - 77:62. Nuslūgus įtampai, katalonai žaidė laisvai, o J. C. Navarro pataikė fantastinius metimus (82:64). Mačui artėjant į pabaigą mūsiškių deficitas pasidarė 20 taškų (86:66). Per likusį laiką katalonai tik didino persvarą. „Barcelona“ šventė pelnytą septintą pergalę - 90:66.