Dailiojo čiuožimo turnyre Lenkijoje A. Golovkina užėmė 3-ią vietą

Savaitgalį Lenkijos sostinėje vykusiose Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) iniciatyva organizuojamose „Ice Challenger“ serijos varžybose „Warsaw Cup 2014“ itin sėkmingai pasirodė Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltų Ainiai“ auklėtinė Aleksandra Golovkina (treneris Dmitrijus Kozlovas).
T. Lukšio (BFL) nuotr.

Šešiolikmetė sportininkė, surinkusi 147,35 balo, ir 17 balų pagerinusi savo rezultatą, Varšuvoje užėmė trečiąją vietą.

Pasak pranešimo, A. Golovkina sėkmingai pradėjo savo debiutinį sezoną suaugusiųjų varžybose ir demonstruoja daug žadančius rezultatus. Už trumpąją programą sportininkė surinko 48,62 balo, iš kurių 27,82 gavo už techniką, o už laisvąją programą teisėjai šiai Lietuvos atstovei skyrė 98,73 balo, o iš jų 51,21 buvo už techniką.

Šiuo metu čiuožėja jau turi surinkusi taškus už techniką, kurie pagal Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) taisykles yra privalomi norint dalyvauti pasaulio bei Europos dailiojo čiuožimo čempionatuose. Pastebėtina, kad sportininkė su laisvąja programa užėmė antrąją vietą, o po trumposios programos buvo ketvirta.

Turnyro nugalėtoja tapo Rusijos sportininkė Jelizaveta Tuktamyševa (196,66), o antrąją vietą užėmė Armėnijos čiuožėja Anastasija Galustian (148,63).

Suaugusiųjų grupėje startavo 17 sportininkių iš 12 valstybių. Kitai Lietuvos čiuožėjai Ingai Janulevičiūtei pasirodymas Varšuvoje nebuvo toks sėkmingas – su 108,82 balo ji liko keturiolikta.

„Ice Challenger“ serijos turnyrai debiutavo tik 2014–2015 metų sezono pradžioje. Visą seriją sudaro 10 varžybų, vykstančių rugsėjo – gruodžio mėnesiais Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV, Kanadoje, Italijoje, Latvijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Kroatijoje ir Slovakijoje. Sportininkui galima dalyvauti tik trejose šios serijos varžybose.

A. Golovkinai tai buvo antrasis startas „Ice Challenger“ serijos varžybose. Neseniai vykusiame šios serijos turnyre „Volvo Open Cup“ Latvijoje kaunietė užėmė penktąją vietą, o gruodžio pradžioje ji dalyvaus paskutinėse šios serijos varžybose Zagrebe (Kroatija).