„Neptūnas“ ant laurų neužmigo: išvykoje įveikta „Dzūkija“

LKL pirmenybių rungtynėse Klaipėdos „Neptūno“ (11/2) krepšininkai išvykoje 91:75 (24:9, 18:24, 22:16, 27:26) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ (7/7) ir liko turnyro lentelės viršūnėje.
D. Zavackas, E. Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

Rungtynes spurtu 10:0 pradėję šalies vicečempionai pirmuosius taškus šeimininkams leido įmesti tik įpusėjus pirmajam ketvirčiui. Vis dėlto net ir po jų „Dzūkai“ žaidė vangiai ir tai leido „Neptūnui“ užtikrintai pirmauti – 24:9.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštėje kiek pasikeitė, „Dūzkija“ taip pat pradėjo žaisti krepšinį. Visas 10 minučių po truputį vijęsi svečius dzūkai sulig paskutiniuoju antrajame ketvirtyje M. Dixono metimu skirtumą sumažino iki vienženklio – 33:42.

Nors Alytaus klubo legionierius F. Dimitrijevas trečią ketvirtį pradėjo tritaškiu (42:36), tačiau arčiau varžovų „Neptūnas“ neprisileido. Po ruso metimo kelių minučių šou surengė D. Zavackas, smeigęs po du tritaškius ir du dvitaškius. Trečiojo ketvirčio pabaigoje persvara ir vėl buvo saugi – 64:49.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Dzūkai“ dar kartą pabandė priartėti (65:55), tačiau daugiau nei iki 8 taškų „Neptūnas“ varžovų neprisileido (72:63; 74:65; 76:68, 79:70). Per paskutines tris su puse minutės uostamiesčio krepšininkai susiėmė, padidino persvarą ir užtikrintai laimėjo.

„Neptūnas“ rungtynėse kur kas geriau metė dvitaškius (62 proc. – 49 proc.) ir tritaškius (44 proc. – 32 proc.), užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40:27), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19:12).

„Dzūkija“: M. Dixonas (6/11 dvit., 2/6 trit., 5 praž.) 19, V. Dilys (4/7 dvit., 1/5 trit.) 15 ir R. Ūzas (4/7 trit.) 12.

„Neptūnas“: D. Zavackas (3/3 dvit., 5/8 trit.) 23, J. Sinica (4/7 trit.) 16, M. Shakuras

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):