„Raptors“ pralaimėjo „Celtics“

Kai trečiajame kėlinyje Jasonas Terry tritaškiais inicijavo Bostono „Celtics“ (6-4) komandos spurtą, Toronto „Raptors“ (2-6) ekipos viltimi vadinamas Jonas Valančiūnas sėdėjo ant atsarginių suolelio.

Pirmoje rungtynių dalyje lietuvis prametė tris metimus, neapsigynė nuo varžovų dėjimų ir surinko penkias pražangas. Prieš didžiąją pertrauką dvidešimtmetis prarado vyriausiojo trenerio Dwane`o Casey pasitikėjimą.

Į aikštelę J. Valančiūnas grįžo paskutinio ketvirčio pabaigoje, kai buvo aišku, jog „Raptors“ išvykoje pralaimės – 89:107 (17:30, 25:17, 22:32, 25:18).

Antrajame ketvirtyje „Celtics“ pirmavo 33:17, bet po didžiosios pertraukos „Raptors“ sumažino atsilikimą 61:63.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje „Celtics“ šovė į priekį 22:4, taip atimdama iš Kanados ekipos galimybę kovoti dėl pergalės – 64:85.

„Raptors“ puolėjas Linas Kleiza žaidė 24 minutes, pelnė 10 taškų (3/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 4/7 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė, 1 sykį suklydo bei surinko 1 naudingumo balą.

J. Valančiūnas per 19 minučių pelnė 3 taškus (1/4 dvitaškių, 1/1 baudų), atkovojo 2 kamuolius, 1 kartą suklydo ir išnaudojo 6 pražangų limitą.

-7 naudingumo balus surinkusiam aukštaūgiui tai prasčiausias sezono mačas. -3 naudingumo balus J. Valančiūnas surinko, kai strigo Dalaso „Mavericks“ gynybos gniaužtuose.

Naudingiausiu mačo žaidėju tapo vos 6 taškus pelnęs Rajonas Rondo. Įžaidėjas pasiekė sezono rezultatyvių perdavimų rekordą – 20.

Bostono atakų organizatorius komandos draugams sukūrė beveik tiek pat progų, kiek dvylika „Raptors“ žaidėjų (22).

Tiesa, amerikietis nepagerino prieš dvejus metus pasiekto rezultatyvių perdavimų rekordo, kai po mačo su Niujorko „Knicks“ statistikos protokole ties Rondo pavarde puikavosi skaičius – 24.

„Raptors“: Andrea Bargnani (1/5 tritaškių, 4 kld.) ir Johnas Lucas po 15, Linas Kleiza, DeMaras DeRozanas, Jose Manuelis Calderonas (9 rez. perd.) ir Terrence`as Rossas po 10.

„Celtics“: Jasonas Terry 20 (4/7 tritaškių), Paulas Pierce‘as 19, Kevinas Garnettas 15, Jaredas Sullingeris 12.

Iš Bostono į Torontą skrisiantys „Raptors“ krepšininkai sekmadienį priims Orlando „Magic“ (3-5).