Naudingas L. Kleizos ir J. Valančiūno žaidimas padėjo „Raptors“ švęsti antrą pergalę NBA sezone

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Toronto „Raptors“ klubas, kuriam atstovauja Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas, išvykoje susitiko su Indianos „Pacers“ komanda ir nugalėjo varžovus po atkaklios kovos rezultatu 74:72 (29:21, 17:15, 23:22, 5:14). Toronto ekipa iškovojo antrą pergalę šį sezoną iš aštuonių galimų.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

L. Kleiza, kuris mačą pradėjo nuo atsarginių suolelio, žaidė 25 minutės ir pelnė 10 taškų. Lietuvos rinktinės puolėjas pataikė 2 dvitaškius iš 8 ir visas 6 mestas baudas bei prametė vienintelį tritaškį. Jis dar atkovojo 4 kamuolius po krepšiais ir po du kartus suklydo bei prasižengė.

J. Valančiūnas pasirodė „Raptors“ starto penkete, rungtyniavo 22 minutes, įmetė 9 taškus (4 jų – galingais dėjimais) ir atkovojo 8 kamuolius. Vidurio puolėjas iš Utenos pataikė 4 dvitaškius iš 8 ir 1 baudos metimą iš dviejų. J. Valančiūnas dar atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, sykį suklydo ir du kartus prasižengė.

Po Toronto klubo ispano Jose Calderono, kuris atliko trigubą dublį – pelnė 13 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, metimo pirmame kėlinyje „Raptors“ krepšininkai persvėrė santykį 19:17 ir daugiau varžovams pirmauti neleido.

„Pacers“ klubas, kuriam George'as Hillas pelnė daugiausiai 18 taškų, ketvirto kėlinio pabaigoje laimėjo atkarpą 9:0 ir, likus 1:02 min., priartėjo 72:74, bet daugiau abiejų ekipų krepšininkai taškų nepelnė.

Paskutinėmis sekundėmis „Pacers“ ekipa galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Paulo George‘o metimas iš vidutinio nuotolio buvo netaiklus. Beje, Indianos krepšininkai per paskutines 22 sekundes net 5 kartus metė į Toronto ekipos krepšį ir visi bandymai buvo nesėkmingi.

„Raptors“ pelnyti vos 5 taškai per paskutinį ketvirtį - klubo antirekordas. Toronto komanda, kuriai dėl traumų negalėjo padėti Kyle'as Lowry, Landry Fieldsas ir Alanas Andersonas, buvo pavargusi po išvakarėse žaistų ir pralaimėtų rungtynių su trim pratęsimais Solt Leik Sityje (133:140) Jutos „Jazz“ klubui.